Wpadnij na pięćdziesiątkę

W sobotę kawiarnia „W starym kadrze” będzie świętowała 50 urodziny Sheryl Crow.


Sheryl Crow swoją muzyczną przygodę rozpoczynała od szkolnego chóru, by później zaśpiewać w w chórku króla POP, Céline Dion, Sinead O’Connor, Stevie Wonder, czy Erica Claptona. W końcu Don Henley, członek i współzałożyciel amerykańskiej grupy The Eagles (znanej głównie z przeboju „Hotel California”) namówił Sheryl na solową karierę. Pierwszy album okazał się komercyjną porażką i nigdy się nie ukazał, wtedy Sheryl zrezygnowała z nagrywania płyt i zaczęła grywać w klubach. 

Szybko jednak okazało się, że klubowe granie to świetny materiał na płytę, tak powstała jej pierwsza oficjalna płyta Tuesday Night Music Club. Album ten okazał się komercyjnym sukcesem, potwierdzonym przez przyznanie Sheryl trzech prestiżowych nagród Grammy, w tym jednej dla „Najlepszego debiutanta roku”.


Sheryl ma na koncie 9 płyt długogrających, 9 nagród Grammy, doktorat honoris causa oraz… książkę kucharską. Jest zaangażowana w wiele kampanii społecznych min. profilaktyki nowotworu piersi, ekologii, powstrzymania inwazji w Iraku czy domu dla dzieci Delta Children w jej rodzinnym Kennett.


Urodziła się 11. lutego 1962 roku w Kennett w stanie Misouri i właśnie z tej okazji w „Starym kadrze” (ul. Grobla I 3/4 80-834 Gdańsk) w sobotę o 19:00 rozpocznie się świętowanie.


Podczas urodzin amerykańskiej wokalistki będzie można zobaczyć jej dwa koncerty „Rockin’ the Globe live” z 1999 r. oraz zapis na żywo ostatniej płyty „Miles from Memphis live at Pantages Theatre” (2010). Całe spotkanie uświetni wegańskie brownie (ciasto czekoladowe) zrobione według przepisu z książki kucharskiej gwiazdy „If it makes you healthy”. Prelekcję na temat życia i twórczości Sheryl Crow wygłosi animatorka kultury Ania Urbańczyk. Na imprezę wstęp wolny.

 

 

 

 

Foto: Selflessness

Projekt i wykonanie: Mehowmy