Wolontariuszowy maraton

Już w sierpniu odbędą się w Gdańsku dwie wyjątkowe imprezy sportowe. Chcecie się włączyć w organizację i tworzenie tych wydarzeń? Do końca lipca organizatorzy poszukują chętnych wolontariuszy.


Pierwszą z imprez jest Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Na czym polega wyjątkowość tej imprezy? Zadaniem zawodników nie będzie dobiegnięcie na metę lecz… dojechanie na rolkach. Przy okazji maratonu odbędą się także imprezy towarzyszące: zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci i młodzieży, zawody we freestyle’u, turniej hokeja na rolkach, Zumba Party, maraton cycling. Maraton podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się na torze rolkarskim usytuowanym wokół PGE Areny.

 

Jakie wymagania stawiane są wolontariuszom? Dyspozycyjność w deklarowanym dniu, wiek minimum 16 lat, zamieszkanie w Trójmieście lub okolicach. Wszyscy wolontariusze, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji otrzymają w dniu zawodów posiłek, napoje, zwrot kosztów dojazdu, zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

 

Do zadań wolontariuszy będzie należało zabezpieczenie techniczne terenu miasteczka zawodów, zabezpieczenie trasy maratonu oraz strefy startu i mety, a także obsługa punktów gastronomicznych.

 

Drugą sierpniową imprezą, która odbędzie się w Gdańsku jest Maratonu Solidarności. Historia tego wydarzenia sięga początku lat 80-tych XX wieku. W tym roku już po raz siedemnasty biegacze zmierzą się z kultowym dystansem 42,195 km na odcinku Gdańsk-Westerplatte-Gdynia. I to właśnie tutaj, na całej długości organizatorzy poszukują wolontariuszowych zespołów muzycznych do przygrywania na trasie maratonu. Zgłoszenia: http://www.kiwi.org.pl/activity/details/222

 

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy