Wolontariusze z Banku BPH dla mam

W ramach projektu charytatywnego „Wspieramy Samotne Mamy” 12 października wolontariusze z Banku BPH wyremontowali w Gdańsku ośrodek dla samotnych matek z dziećmi.


Beneficjentem akcji „Wspieramy Samotne Mamy” w Gdańsku była placówka wspierana już wcześniej przez pracowników Banku BPH – Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR–MARKOT – Ośrodek dla Matek z Dziećmi i Osób Starszych oraz jego filia – ośrodek dla samotnych młodych kobiet, w którym opiekunowie uczą ich przystosowania do życia.


Z uwagi na zbliżającą się zimę wymienionych zostało w Ośrodku osiem okien oraz drzwi wejściowe. Ponadto pracownicy – wolontariusze przeprowadzili remont pokoju do spotkań z psychologiem: pomalowali ściany, wymienili wykładzinę i oświetlenie, zamontowali listwy przypodłogowe, zawiesili nowe karnisze i firanki oraz kupili i zmontowali stolik, fotele i kanapę. W filii Ośrodka pomalowane zostały ściany, okna, kaloryfery i futryny oraz wykonane prace ogrodowe. Uzupełnieniem akcji była przeprowadzona wśród pracowników zbiórka książek, zabawek i ubrań dla dzieci.


Dyrektor Ośrodka Agnieszka Nowak powiedziała – Składam wszystkim Wolontariuszom biorącym udział w pracach remontowo – porządkowych w naszych placówkach gorące podziękowania za włożony trud, czas i serce. To dzięki zrozumieniu, bezinteresowności i hojności takich ludzi, jak Państwo możemy wspólnie pomagać innym -.

 

Podobne projekty zostały przeprowadzone tego samego dnia w Krakowie i Warszawie. W realizację projektu „Wspieramy Samotne Mamy” zaangażowało się prawie 70 wolontariuszy – pracowników Banku z Gdańska, Krakowa i Warszawy.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy