Wolontariusze Kredyt Banku znów w akcji

Kilku dni intensywnej pracy potrzebowali wolontariusze z oddziału Kredyt Banku w Lesznie, by wyremontować zniszczone pomieszczenia pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pro-Activ w Rydzynie.

 

Grupa bankowych wolontariuszy z Leszna podjęła się remontu pomieszczeń pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rydzynie, zniszczonych w związku z uszkodzeniem dachu. Akcję wolontariacką przeprowadzili w dniach 19-23 kwietnia 2012 r.

 

Wolontariusze pomalowali cztery pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia warsztatowe przystosowujące osoby niepełnosprawne do życia zawodowego i podjęcia pracy zarobkowej.

 

– Sale wymagały odnowienia, ponieważ są w nich okna dachowe, które po styczniowych opadach śniegu przeciekały i w efekcie zalały ściany i sufity. Dach wymagał natychmiastowej naprawy. Ośrodek pokrył fundusze na remont dachu, wymianę okien dachowych, ale brakło już środków na odnowienie pokoi. Udało nam się zebrać grupę wolontariuszy chętnych do pomocy ośrodkowi, bank kupił farby – dzięki temu mogliśmy pomóc stowarzyszeniu i uczestnikom terapii, którzy mogli wrócić do codziennych zajęć – powiedziała Anita Radojewska, wolontariuszka, pomysłodawczyni akcji.

 

Z efektu pracy zadowoleni są nie tylko sami wolontariusze, ale również beneficjenci tej pomocy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni pracownikom Kredyt Banku za zaangażowanie i poświęcenie czasu. Widziałem, że jest to dla nich spory wysiłek, tym bardziej dziękuję. Jednak muszę przyznać, że nie spodziewaliśmy się, że efekt będzie tak zachwycający. Jesteśmy pod wrażeniem – powiedział Adam Samol ze Stowarzyszenia Pro-Activ.

 

Była to kolejna akcja społeczna w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego „TAK od serca”, zainaugurowanego w grudniu 2008 r. z inicjatywy samych pracowników. Pracownicy organizują akcje wolontariackie na rzecz środowisk lokalnych, w których pracują. Firma ułatwia pracownikom takie zaangażowanie – dofinansowuje projekty, a każdy pracownik może dodatkowo przeznaczyć 1 dzień roboczy w ciągu roku na działanie wolontariackie.


Pracownicy mogą się też ubiegać o granty w Fundacji Kredyt Banku, która wspiera najciekawsze inicjatywy zgłaszane przez pracowników. Granty są częścią Programu „TAK od serca”. W 2011 r. korporacyjna Fundacja wsparła 55 takich projektów na łączną kwotę 230 tys. zł. Na koniec 2011 r. w banku było już ponad 1000 wolontariuszy.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy