Wolontariusze gotowi na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku odbyło się spotkanie organizacyjne  XX Finału WOŚP.  Wolontariusze nie tylko otrzymali swoje pakiety, ale także wysłuchali cennych rad, jak działać podczas niedzielnego finału. Spotkanie wspierali wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu, Gdańscy  Akcjonariusze i  dziennikarze KIWI.


Zestaw potrzebny wolontariuszowi do działania zawierał imienny identyfikator, puszkę, smycz, serduszka WOŚP i prezent ufundowany przez GPEC w Gdańsku – czerwony szalik, aby każdy wolontariusz zbierający pieniądze był widoczny i nie zmarzł podczas całego dnia kwestowania na ulicach Gdańska i całego Pomorza.  W swoim zestawie każdy wolontariusz mógł znaleźć również ulotki z Urzędu Miasta Gdańsk z informacjami  dotyczącymi wolontariatu na Euro 2012.

 

W tym roku do zbiórki pieniędzy przyłączyło się aż 14 szkół, Wyspa Skarbów GAK, Morski Związek Wojskowy, Fundacja Kwiaty Polskie oraz 700 wolontariuszy indywidualnych. Najliczniejsza grupa wolontariuszy reprezentuje Liceum Ogólnokształcącego nr IX.

 

 – Cieszę się, że tak duża grupa uczniów zdecydowała się pomóc w zbieraniu pieniędzy w tegorocznym finale WOŚP, świadczy to o zainteresowaniu uczniów wolontariatem, trzeba pomagać- mówiła mgr Aleksandra Lica – nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego nr IX, zaangażowana w WOŚP.

 

– W teatrze Wybrzeże przy Targu Węglowym w Gdańsku znajdować się będzie nasz sztab WOŚP Gdańsk, tam też każdy wolontariusz, który kwestuje razem z nami będzie mógł przyjść ogrzać się i napić czegoś ciepłego. Na koniec Finału WOŚP o godzinie 19.00 zapraszamy każdego wolontariusza do naszego sztabu, gdzie będzie można zobaczyć jak wygląda i spróbować jak smakuje największy tort wegański w Polsce.  Sztab będzie również magazynem serduszek, jeżeli wam ich zabraknie, odwiedzajcie Teatr Wybrzeże – informowała  wszystkich wolontariuszy, Agnieszka Buczyńska – vice-prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

 

Jak co roku przedstawiciel Policji informował wolontariuszy o zachowaniu bezpieczeństwa przy kwestowaniu.  – Drodzy Państwo, pamiętajcie, iż puszki WOŚP mogą być łatwym celem dla złodziei.  Nie zostawiamy puszki bez opieki, nie dajemy jej nikomu, trzymamy ją blisko siebie- traktujemy puszkę jak małe dziecko. Proszę Państwa o to, abyście sami nie kwestowali najlepiej po dwie,  trzy osoby. Zbierajcie pieniądze w miejscach widocznych. I jeszcze jedna istotna kwestia nie napadajcie na starsze osoby, nie nagabujcie ich aby się dorzuciły do WOŚP, ten kto chce na pewno  wrzuci do tej puszki. Jeśli zdarzyło by się tak, że ktoś Wam tą puszkę ukradnie to zgłoście to  Policji pod numerem telefonu 997 albo 112. Podajecie miejsce w którym się znajdujecie (ulicę), a dopiero później resztę informacji. Starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących osoby lub osób, które taką puszkę ukradły, to pomoże w ujęciu złodzieja. I na koniec – pamiętajcie, że najważniejsze jest wasze bezpieczeństwo. W tym dniu bardzo wielu funkcjonariuszy policji będzie patrolować ulice zarówno jak i w mundurze jak i po cywilnemu, w razie jakichkolwiek pytań zawsze można się do nich zgłosić. – tak apelował o bezpieczeństwo Pan Zbigniew. Na spotkaniu wystąpił również Damian Kuźmiński z Biura Prezydenta Miasta ds. Sportu i Euro 2012, który zachęcał do przyłączenia się do  Euro2012  i to jako współorganizator. Jak to zrobić? To bardzo proste, wystarczy zajrzeć na stronę www.wolontariatmiejski2012.pl i aplikować na stanowisko wolontariusza.

 

 

Eva

Projekt i wykonanie: Mehowmy