Wolontariat zagraniczny – spotkanie informacyjne

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza osoby w wieku 18-30 roku życia na spotkanie dotyczące możliwości wolontariatu zagranicznego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Wolontariat jest jednym z trzech filarów Europejskiego Korpusu Solidarności. Aby wziąć udział w projekcie nie musisz posiadać doświadczenia, nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie ani znajomość języka obcego – do udziału może zgłosić się każdy! Wolontariat jest świetnym wstępem do kariery zawodowej, spełnieniem ambicji, sposobem na rozwijanie swoich pasji, początkiem przygody z pracą na rzecz innych. Motywacja do udziału w projekcie dla każdego jest inna, lecz dla wszystkich wolontariat to przygoda życia.

Podczas spotkania dowiesz się w jaki sposób wyjechać na wolontariat zagraniczny, kto się kwalifikuje, gdzie szukać pomocy w poszukiwaniu ofert wolontariatu i…… czy to coś kosztuje 🙂 

Data: 18 listopada (poniedziałek)
Termin: 16:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, 3 piętro, s. 3.35

Zgłoszenia: https://forms.gle/3KjCFZMWSGREQNnP8 

Spotkanie poprowadzi Szymon Knitter – koordynator wolontariatu zagranicznego RCWG, pracownik młodzieżowy, mentor kilkunastu wolontariuszy zagranicznych, swój wolontariat europejski realizował na Słowacji.

Projekt i wykonanie: Mehowmy