Wolontariat zagraniczny Discover China – wyjedź już teraz!

Rozpoczęła się rekrutacja na wolontariat zagraniczny w ramach programu Discover China. Możesz wyjechać do Chin, gdzie będziesz działać jako wolontariusz, jednocześnie poznając ten kraj i jego kulturę. Jeśli chcesz być jedną z osób, które rozpoczną nową przygodę z programem Discover China, wejdź na www.discover-china.pl i wyjedź na wolontariat w Chinach.

 

Jak zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe lub wzbogacić swoje CV? Jak wyróżnić się spośród innych kandydatów? Jak w łatwy sposób zwiedzić egzotyczne Chiny? Odpowiedź jest prosta: wyjechać na wolontariat zagraniczny Discover China oferowany przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. To szansa na zdobycie doświadczenia podczas wolontariatu, poznania nowej kultury, zbudowania międzynarodowej sieci kontaktów, a także polepszenia umiejętności językowych.

 

Joanna, która brała udział w poprzedniej edycji programu, tak opowiada o swojej przygodzie: – To było cudowne doświadczenie. Gdy znalazłam się w Chinach poczułam się taka mała i zagubiona. O tym, jak wielkie jest to państwo, przekonałam się na miejscu w czasie licznych podróży. Podczas praktyki uczyłam dzieci angielskiego. Poznanie ich i możliwość wpływu na ich rozwój były wspaniałym przeżyciem. Pozostały mi niezapomniane wspomnienia i pamiątki z tego miejsca oraz wartościowe doświadczenie, które tam zdobyłam -.

 

Organizację AIESEC wyróżnia to, że zapewnia pomoc wolontariuszom w przygotowaniu do wyjazdu. Pomaganie w formalnościach, opieka w kraju, w którym odbywa się praktyka oraz propozycje spędzenia czasu wolnego z członkami organizacji w danym mieście – to czeka na praktykanta od chwili przybycia do Chin. Organizacja ma 60 lat doświadczenia w prowadzeniu praktyk zagranicznych oraz wolontariatu. Corocznie około tysiąca osób wyjeżdża z Polski na praktyki, które łączą w sobie nie tylko doświadczenie zawodowe oraz naukę języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytującą przygodę, poznanie innej kultury oraz nawiązanie nowych znajomości.

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy