Wolontariat za granicą? Dowiedz się więcej na spotkaniu!

Nie masz planów na przyszłość? Kończysz studia i nie wiesz co dalej? Chciałbyś robić coś pożytecznego i przy tym dobrze się bawić? Myślałeś o wolontariacie? A może już jesteś wolontariuszem? Chciałbyś zobaczyć świat? Mamy coś dla Ciebie!


Wolontariat Europejski to możliwość wyjazdu za granicę w charakterze wolontariusza. Wolontariusz wyjeżdża do jednego z krajów europejskich do pracy w organizacji/instytucji non-profit. Pomaga tam w pracy tej organizacji ucząc się jednocześnie poprzez doświadczenie. Na EVS (European Voluntary Service) może wyjechać każdy w wieku 18 do 30 lat. Czas trwania wolontariatu to od 2 tygodni do 12 miesięcy. Większość kosztów pokrywa Program Komisji Europejskiej „Młodzież w Działaniu”

Spotkanie Informacyjne odbędzie się 20 czerwca 2013r. w Urzędzie Miasta Gdynia (ul. 10 lutego 24, Gdynia) w sali nr 107 w godzinach 17.00 – 19.00. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja Wolontariatu Europejskiego oraz wolontariuszy zagranicznych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Obecnie poszukiwani są wolontariusze chętni do wyjazdu na długoterminowe projekty w Grecji, Austrii i na Ukrainie. Projekty związane są z pracą z dziećmi oraz z  młodzieżą.

 

 

 

 

 

Foto: Yoshi

Projekt i wykonanie: Mehowmy