Wolontariat w biegu

Już 21 kwietnia 2013 rozpocznie się kolejny ORLEN Warsaw Marathon – szansa dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość oraz determinację w bieganiu. Jeśli jednak nie możesz pochwalić się doskonałą kondycją, a chcesz mieć swój udział w imprezie – zostań wolontariuszem ORLEN Warsaw Marathon.

 

ORLEN Warsaw Maraton odbywa się w Warszawie. Trasa biegu rozpoczyna się dokładnie od ul. Wybrzeże Szczecińskie, na wysokości Stadionu Narodowego, nieopodal znajduje się także meta oraz Miasteczko Biegaczy, główne miejsce pracy większości wolontariuszy.

 

Rekrutacja osób, zgłaszających się do pomocy przy organizacji wydarzenia organizowana jest przez FUNdację BIEGanie przez stronę internetową www.orlenmarathon.pl. Pod tym adresem można dowiedzieć się o grupach organizacyjnych, do których  potrzebni są wolontariusze – łącznie ponad tysiąc osób. Zainteresowani w trakcie rekrutacji określają swoje predyspozycje oraz chęć przynależności do poszczególnych kategorii i, na tej podstawie, przydzielani są do zadań: Biuro Zawodów, Punkty Informacyjne, Punkty Odżywcze i Odświeżania, Zabezpieczenie Trasy, Strefy Startu/Mety, Depozyt, Przedszkole i impreza dla dzieci, Grupa Specjalna, Pomoc Medyczna oraz Centrum Wolontariatu. Od chętnych wymaga się przede wszystkim pogodnego nastawienia, komunikatywności, uprzejmości i w zależności od wybranej grupy np. pomoc medyczna – wiedzy w zakresie pierwszej pomocy i resuscytacji czy punkty informacyjne, w których liczy się znajomość informacji na temat imprezy.

 

Minimalny wiek wolontariuszy to 14, 15, 16 lub 18 lat, w zależności od oddziałów. W każdym z nich osoby, które zgłosiły się do pomocy, przejdą szkolenie przed imprezą. Większość grup funkcjonuje 21 kwietnia, niektóre jednak są potrzebne już dzień wcześniej lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie – o terminach oraz innych informacjach na temat wolontariatu w trakcie ORLEN Warsaw Marathon można dowiedzieć się na stronie www.orlenmarathon.pl.

 

Wolontariusze zostają objęci na czas trwania imprezy ubezpieczeniem NNW, dodatkowo każdy z nich otrzyma certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu oraz pamiątkową koszulkę. ORLEN Warsaw Marathon to także rewelacyjna okazja na zawarcie nowych znajomości oraz sprawdzenie się w nieznanej sytuacji. Zatem do rekrutacji: na miejsca, gotowi, start!

 

 

Marta Gieda

 

 

 

 

 

 

Foto: KJohansson

Projekt i wykonanie: Mehowmy