Wolontariat w Austrii, co Ty na to?

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni poszukuje chętnych na wolontariat w Austrii. Termin? Wrzesień 2013 – lipiec 2014 (10 miesięcy).


Wolontariusza przez rok będzie opiekować się dziećmi i młodzieżą przebywającymi w domu opieki w miejscowości Kirchbichl w Austrii. Podopieczni placówki to dzieci, które straciły rodziców lub z różnych powodów zostały odebrane swoim opiekunom.


Głównym zadaniem Wolontariusza będzie stworzenie podopiecznym placówki bezpiecznego i przyjaznego domu. Będzie pomagać dzieciom  w nauce,  organizować im czas wolny, pomagać im w codziennych czynnościach, zajmie się także animacją czasu wolnego młodzieży i pomoże im w ich codziennych zajęciach. Poza tym będzie wspierać pracowników ośrodka w wykonywaniu prac domowych, przygotowaniu posiłków, robieniu zakupów. Wolontariusz będzie mieć również szansę na realizację własnych pomysłów związanych z działaniem placówki.

 

Jak będzie wyglądał czas pracy? To różne pory dnia, zależnie od działań realizowanych przez organizację.

 

Uczestnicy
Jeśli interesuje Cię ten projekt, jesteś w wieku 18-30 lat, lubisz pracę z dziećmi i z młodzieżą i chcesz pomóc – to jest projekt dla Ciebie! Nie wymagane są żadne specjalne umiejętności ani doświadczenia! Obie płcie są mile widziane.

Koszty
Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 110 euro/mies.) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Austrii. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.
Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem i list motywacyjny w języku angielskim najpóźniej  do 16.06.2013r. Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl).


Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu 'Młodzież w działaniu’. Informacje dotyczące organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych.

 

 

 

 

 

 

Foto: JOADL

Projekt i wykonanie: Mehowmy