Wolontariat sportowy rozgrzewa się na wiosnę

Chociaż śniegu na chodnikach jeszcze sporo, to przygotowania do wiosennych imprez sportowych ruszają pełną parą. Zobacz w jakich imprezach, tych w Gdańsku i poza nim możesz wziąć udział.

 

Na początek wyjazd do miasta, wartego poznania

Już w połowie maja rozpoczną się 40-te Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. Trzy konkurencje, ponad 1000 zawodników, a to wszystko na jednym z największych obiektów sportowo-rekreacyjnych w Europie. W ramach Mistrzostw zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach: pływaniu synchronicznym, skokach do wody i pływaniu. Zawody po raz pierwszy odbędą się w Polsce, na Termach Maltańskich w Poznaniu.

 

Mistrzostwa Europy Juniorów to także szansa dla wolontariuszy na zdobycie ciekawego i cennego doświadczenia przy organizacji międzynarodowego projektu sportowego.

Organizatorzy poszukują w sumie ponad 300 energicznych osób, które znają język angielski i chcą przeżyć z nami wyjątkową, międzynarodową przygodę. Cenne doświadczenie można zdobyć w takich działach jak: akredytacje, obsługa mediów, ceremonie, transport, liderzy międzynarodowych drużyn i wielu innych. Osoby chętne do współpracy podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu synchronicznym powinny być dyspozycyjne (częściowo lub w pełni) w okresie od 12 do 20 maja, w skokach do wody od 30 czerwca do 8 lipca i w pływaniu od 8 do 15 lipca.

 

MEJ 2013 to szansa dla osób otwartych na nowe wrażenia, na poznanie ludzi z całej Europy oraz przeżycie niezapomnianej przygody.

 

Więcej informacji na temat Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są pod adresem http://www.ejc2013poznan.eu/

 

Najświeższe informacje dotyczących zawodów dostępne są na Facebooku

 

Czas na Wrocław

Dotychczasowe ani kolejna edycja Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromna pomoc i kreatywność wolontariuszy. Jak zapewniają organizatorzy „Jesteście dla nas naprawdę ważni, najważniejsi!!! To od was uczymy się czegoś nowego i staramy się przekazać wam naszą wiedzę. W tym roku po raz kolejny potrzebujemy waszej pomocy i wsparcia. Rozpoczynamy właśnie nabór do 6 ekip, wolontariackich”.

 

Przed wolontariuszami następujące zadania, rozdzielone na konkretne ekipy:

 • ekipa transportowo – logistyczna – 10 osób
 • ekipa techniczna – 6 osób
 • ekipa techniczna – 6 osób
 • punkty żywieniowe – 10 osób
 • ekipa biurowa, centrum informacyjno-promocyjne – 20 osób
 • dział sponsoringu- 3 osoby

 

Każdy wolontariusz zostanie wyposażony w koszulkę, otrzyma posiłek w trakcie działania, a po wszystkim zostanie uhonorowany certyfikatem. Zgłoszenia do 24 maja! Szczegóły: www.mistrzostwawroclawia.pl

 

Stolica

Stołeczna drużyna lacrosse GROM Warszawa poszukuje wolontariuszy chcących wesprzeć swoją wiedzą, pracą i zaangażowaniem organizację i pomóc w popularyzacji, raczkującej w naszym kraju dyscypliny: lacrosse.

 

Czym jest lacrosse? – to sport zespołowy pochodzenia indiańskiego, rozgrywany na trawiastym boisku wielkości tego do piłki nożnej, który polega na umieszczeniu za pomocą specjalnego kija zakończonego siatką, piłki wielkości piłki do tenisa i konsystencji krążka hokejowego w bramce przeciwnika. Jej oryginalna nazwa w języku czirokeskim to „mała wojna”, a w języku mohawk – „młodszy brat wojny”.

 

Przy wolontariacie dla GROMu Warszawa z pewnością nie będziecie narzekać na monotonię.

Podczas meczów do zadań wolontariuszy będzie należało:

 • pomoc przy boisku (rozkładanie sprzętu, poszukiwanie piłek)
 • obsługa meczów (wypełnianie protokołów, pilnowanie czasu)
 • sprzedaż koszulek i cegiełek
 • obsługa nagłośnienia i tablicy wyników

 

W rundzie wiosennej rozgrywek w Warszawie odbędą się dwa mecze:

 • 6. kwietnia gościem będzie Ravens Łódź. Mecz będzie częścią akcji charytatywnej. Częścią imprezy będzie także pomeczowe afterparty w Klubokawiarni Grawitacja, podczas której odbędzie się m.in. pokaz zdjęć z całego sezonu oraz licytacja lacrossowych obrazów na rzecz Marzeny.
 • 13. kwietnia pierwszy mecz półfinałów ze Spartans Oświęcim

Mecze odbędą się na boisku Bemowskiego Ośrodka Sportu przy ul. Obrońców Tobruku 11

 

Wolontariat dla GROMu nie musi ograniczać się do pomocy przy organizacji meczów. Organizatorzy są otwarci na poszerzanie współpracy z osobami chcącymi bardziej zaangażować się w działalność na rzecz drużyny i liczą na to, że uda się stworzyć zgraną paczkę, która pomoże w rozwoju i popularyzacji tej dyscypliny poprzez pozyskiwanie partnerów także tych medialnych medialnych, poszukiwanie sponsorów czy pomoc w organizacji warsztatów i pokazów lacrosse w szkołach i na uczelniach

 

Więcej informacji znajdziecie na klubowym facebooku GROM Warszawa.

 

I oczywiście Gdańsk!

Chcesz pomóc, a do tego kibicować na meczu? Zgłoś się jako wolontariusz przy meczach Lechii Gdańsk. W rundzie wiosennej drużyna rozegra 8 meczy u siebie. Musisz wybrać się na minimum 6 spotkań w tej rundzie. Do obowiązków będzie należało udzielanie informacji oraz kierowanie ruchem. Działamy 2 godziny przed meczem oraz zostajemy godzinę po meczu lub do rozładowania parkingów i stadionu. Dołącz do naszej drużyny wolontariackiej.

 

ABY APLIKOWAĆ WYŚLIJ UZUPEŁNIONY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA MAIL: lechia.wolontariat@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy – TUTAJ DO POBRANIA

 

OFERUJEMY: Miłą atmosferę, bilet na mecz, strój, identyfikator, koszty dojazdu, udział w spotkaniach integracyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.v4sport.eu

Foto: Me

Projekt i wykonanie: Mehowmy