Wolontariat senioralny – informacje o projekcie

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku serdecznie zaprasza do włączenia się w projekt: Gdański Model Wolontariatu Seniorów – krok II.


Od 2 czerwca ruszyła I edycja Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Projekt skierowany jest do wszystkich osób w wieku 60+, które mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia.

Celem Funduszu jest dofinansowanie inicjatyw/wydarzeń zaproponowanych przez seniorów. Działania te muszą być nakierowane na aktywizację i integrację środowiska.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku może zaproponować nawet 500 złotych na przeprowadzenie inicjatywy.

Od 2 czerwca wystartowaliśmy także z drugą częścią projektu: Operator Wolontariatu Senioralnego. Propozycja ta skierowana jest do wszystkich organizacji pozarządowych i instytucji, które chciałby przyjąć pod swoje skrzydła wolontariuszy seniorów i znaleźć dla nich ciekawe zajęcia przez okres co najmniej 3 miesięcy. Regionalne Centrum Wolontariatu ze swojej strony może zapewnić darmowe szkolenia, pomoc merytoryczną oraz nawet 1.500 złotych wsparcia finansowego.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie wnioski dostępne są na stronie internetowej www.kiwi.org.pl oraz w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Regionalne Centrum Wolontariatu

ul. Dmowskiego 10BC

80-264 Gdańsk

tel. 58 736 55 03

Projekt i wykonanie: Mehowmy