Wolny przedział… i pełna piwnica

Wolny przedział… i pełna piwnica

czyli piosenki Zbigniewa Szukalskiego na spotkaniu z cyklu Poeta Piosenki w Caffe Anioł

 „Dzisiaj zrozumiałeś mając tyle lat
Że śpiewałeś bo kochałeś cały świat
Dzisiaj w twoim domu wciąż muzyka gra
A te twoje nuty każde dziecko zna”

Jedna z najmłodszych uczestniczek koncertu, mała Zuzia, udowodniła, że może się spełnić marzenie poety. Raz po raz jej czysty głosik przebijał się wśród publiczności wtórując melodiom wyśpiewywanym przez wokalistki. Pod sercem jednej z nich jest dzieciątko, które z pewnością też szybko wyśpiewa wiele nut z domu, w którym wciąż muzyka gra.


W niewielkiej sali, w której odbywał się koncert panowała rodzinna atmosfera. Debiutująca w roli wokalistki zespołu Aleksandra Napierała, wraz z głównym głosem Wolnego Przedziału Arletą Rusiecką – Kostrzewską oczarowały całą publiczność. Akompaniament dwóch gitarzystów: twórcy większości tekstów Zbigniewa Szukalskiego i Wojciecha Kopylca dopełniał kontrabas Jarosława Stokowskiego i subtelne dźwięki grzechotki. Zespół osiągnął bluesowe brzmienie, w którym chciało się pozostać jeszcze długo po wysłuchaniu wszystkich piosenek.


Jedynym mankamentem była niewielka przestrzeń piwnicznej części lokalu, w której odbył się koncert. Mimo to warto było przybyć, by zanurzyć się po uszy w spokojnym brzmieniu…


Najbliższe spotkanie z poetą piosenki odbędzie się w środę, 6 marca o godzinie 19.00. Gościem wieczoru będzie Bogusław Nowicki.

 

Beata Kazimieruk

 

 

 

 

 

 

Foto: Aarzettmuth


Projekt i wykonanie: Mehowmy