Wiesz co jest ptasim rarytasem?

Rezerwat przyrody „Mewia Łacha” to perła polskiego wybrzeża, jeden z najbardziej unikatowych i urokliwych zakątków Polski i Europy, ostoja ptaków o randze europejskiej. Działalność wiatru i fal morskich kształtują malownicze łachy i wyspy tzw. stożka ujściowego Wisły. Stały się one obecnie lęgowiskiem dla jedynej w Polsce kolonii rybitw czubatych i wielu innych cennych gatunków, np. ostrygojada, sieweczki obrożnej, czy rybitwy białoczelnej.


Rezerwat stanowi również miejsce odpoczynku i żerowisko dla wielu ptaków podczas migracji. Regularnie występują tu też foki szare, a niekiedy i rzadsze gatunki: pospolita i obrączkowana.

 

Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING zaprasza na wycieczkę do Mewiej Łachy w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Opowiedzą o dzikiej przyrodzie i skarbach rezerwatu Mewia Łacha. Pokażą co jest „ptasim rarytasem” i wyjaśnią co jest największym problemem w rezerwacie oraz dlaczego należy zapewnić ptakom i fokom spokój. Na Pikniku układanie mega-puzzli oraz konkurs rozpoznawania zwierząt i roślin spotykanych w rezerwacie. 

Wycieczki:

dla grup zorganizowanych (klas IV-VI szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) 23.05.13. godz. 9.15 – 13.00 lub 24.05.13. godz. 9.15 – 13.00

dla osób indywidualnych, rodzin… 25.05.13. godz. 9.25 – 13.10

Zapisy obowiązkowe: kuling.edukacja@gmail.com 

Ograniczenie liczebności grupy: 25 osób

Zbiórka – przystanek autobusu 112 'Przystań’ w Świbnie (dojazd autobusem 112 z Gdańska Głównego we własnym zakresie).

Piknik Naukowy: 26 maja godz. 10.00-18.00 przed Akwarium Gdyńskim

Szczegóły na: http://www.festiwal.gda.pl/

 

 

 

 

 


Foto: Hein.Mück

Projekt i wykonanie: Mehowmy