Wielofunkcyjny cud natury

Piecze wyśmienite ciasta, robi najlepsze pierogi i zupę pomidorową do tego sprząta, zna się też na medycynie, psychologii oraz doskonale radzi sobie w robieniu kilkunastu rzeczy jednocześnie! Czy to nowy model robota wielofunkcyjnego? Nie, to cud natury – Mama.

 

Bycie matką to jedna z trudniejszych ról w życiu kobiety, ale jednocześnie dająca dużo radości, satysfakcji i szczęścia. Macierzyństwo to przede wszystkim spełniona mama, która czuje się dobrze w swojej roli, w pełni ją akceptuje i potrafi skorzystać z dobrodziejstw, jakie bycie mamą niesie ze sobą. Święto Mamy ma na celu okazanie czułości, szacunku oraz podziękowanie mamą za to, że są. W Polsce Dzień Matki po raz pierwszy ochodzony był w 1923 roku w Krakowie, ale historia tego dnia, sięga już czasów starożytnych, gdzie kultem otaczano matki-boginie, symbole płodności i urodzaju.

 

Jaka jest współczesna mama? Najczęściej stara się godzić ze sobą życie rodzinne i zawodowe jednak nie jest to już typowa Matka Polka. Powoli kobiety zaczynają głośno mówić o tym, że dziecko daje im radość, ale… bywają zmęczone, sfrustrowane i najzwyczajniej w świecie czasem mają wszystkiego dość!

 

Z myślą o mamach, z inicjatywy Fundacji Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl” ruszył właśnie projekt „Zakładamy Kluby Mam”. Celem Klubów jest otwarcie mam na same siebie. W ramach spotkań mamy będą miały możliwość porozmawiania o swoich troskach czy trudach macierzyństwa, to również okazja, aby wymienić się doświadczeniami i rozwijać swoje zainteresowania. W planie są spotkania ze specjalistami, warsztaty oraz plenerowe wyjścia dla całych rodzin. Kluby tworzone są przez mamy i mają na celu przede wszystkim wspieranie rodzicielstwa, a udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny. Na Morenie już działa Klub Mam, a w pozostałych dzielnicach Gdańska Kluby ruszą już wkrótce, szczegóły na stronie klubymam.org.

Ola

Foto: Ken FUNAKOSHI 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy