Wielka akcja wymiany ubrań – zapisz się!

Pasjonatki i pasjonaci mody oraz niebanalnych ubrań mogą juz powoli robić przegląd szafy i szykować walizki – po wakacyjnej przerwie wraca do Trójmiasta BABI TARG.


Tym razem odbędzie się w Galerii Bałtyckiej (Aleja Grunwaldzka 141) w sobotę 28 września, w godz. 10-13. Babi Targ to największa impreza typu „swap party” w Polsce organizowana systematycznie od ponad 7 lat na początku tylko w Poznaniu, a od niedawna również i w wielu innych miastach Polski (m.in. Bydgoszcz, Szczecin, Sopot, Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań.

Babi Targ to spotkanie, na które uczestniczki i uczestnicy przynoszą zbędną odzież czy dodatki. Są to przede wszystkim rzeczy używane, ale należy pamiętać, że powinny być czyste, pozbawione plam i ewidentnych defektów. Uczestniczki i uczestnicy imprezy mogą wymieniać się między sobą przyniesionymi ubraniami lub też, jeżeli wymiana nie jest możliwa, sprzedawać i kupować. Organizatorzy nie narzucają żadnych ograniczeń odnośnie cen, należy jednak zwrócić uwagę na to, że są to raczej kwoty symboliczne. 

– Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego – mówi Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd z Poznania. – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup .

PRAKTYCZNE INFORMACJE
Impreza odbędzie się w godz. 10.00-13.00. Dysponujemy ograniczoną ilością stoisk. Do dyspozycji uczestniczek będą stoły i stojaki. Osoby chcące wystawić się z własnymi rzeczami muszą dokonać rezerwacji przesyłając na adres info@babilad.pl maila z imieniem, nazwiskiem, nr telefonu i adresem mailowym (w tytule maila prosimy wpisać: BABI TARG/ GDAŃSK). Zapisy są bezpłatne – decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestniczki i uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo o przyjęciu rezerwacji. Osoby, które otrzymały potwierdzenie rezerwacji mogą wystawiać swoje ubrania od godziny 9.00. Osoby zwiedzające organizatorzy zapraszają do zabawy od godz. 10.00. 

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc swoje ubrania mogą wystawiać wyłącznie osoby, które dokonają wcześniejszej rezerwacji i otrzymają od nas potwierdzenie jej przyjęcia.

INFORMACJE
info@babilad.pl / www.babilad.pl / www.facebook.pl/babilad

Projekt i wykonanie: Mehowmy