Weź udział w wolontariuszowym maratonie

Można pomyśleć, że maraton wolontariatu trwa już od pierwszego dnia, kiedy na niebie pojawiło się słońce i temperatura gwałtownie skoczyła. Latem wiele się dzieje, a impreza goni imprezę. Przed Wami Gdańsk Dźwiga Muzę, a już chwilę po nim dwa, wielkie maratony.

 

Na początek „Maraton Solidarności”, czyli organizowane od 17 lat biegi na dystansie 42,195 km na odcinku Gdańsk-Westerplatte-Gdynia. Maraton startuje 15 sierpnia w samo południe. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy chcieliby zdobyć ciekawe doświadczenia, dobrze się bawić i poznać interesujących ludzi, kochających sport i aktywny wypoczynek. Jaki będzie Wasz czas działania? Od 12.00 do 17.00. Nie trzeba być pełnoletnim, granica wieku została ustalona jednak na minimum 16 lat. Zadania to głównie wsparcie organizacyjne, ale jest również jedna misja specjalna: przygrywanie na trasie zespołu, tak więc jeżeli gracie lub śpiewacie w amatorskim zespole, koniecznie wyślijcie swoje zgłoszenie. Co w zamian? Koszulka, posiłek i zaświadczenie.

 

Aplikować możecie tutaj: http://www.kiwi.org.pl/activity/details/222

http://www.kiwi.org.pl/activity/details/257

 

Kolejny maraton już 25 sierpnia 2012 i tym razem będzie to maraton rolkarski, czyli Sierpniowy Maraton im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2012. Tutaj działania wolontariuszy trwać będą całe dwa dni 25.08.2012 w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz 26.08.2012 od 7.00 do 15.00. Podobnie jak w przypadku Maratonu Solidarności minimalna granica wieku wynosi 16 lat. Co wolontariusz otrzyma w zamian? Posiłek, napoje, zwrot kosztów dojazdu i zaświadczenie.

 

Zgłoszenia przesyłajcie na gdansk@wolontariat.org.pl

 

 

 

 

Foto: Ilan Costica

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy