Weekendy z Instytutem Kultury Miejskiej- Kotek Puchatka

Najpierw zmieniła się nazwa instytucji – z Gdańska 2016 stali się Instytutem Kultury Miejskiej. Teraz stopniowo zmienia się wygląd i atmosfera siedziby – białe ściany zastąpiły już drewniane regały z książkami, niedługo pojawi się duży stół idealny do rozmów, spotkań i pracy warsztatowej, za chwilę też zacznie intensywnie pachnieć kawą, bo zamieniamy się w kawiarnię-czytelnię!

W IKM fajnie się pracuje, fajnie czyta książki, przyjemnie rozmawia i obserwuje ruch na Długim Targu. Fajnie jest u nich w tygodniu, a za chwilę jeszcze fajniej będzie w weekendy – właśnie dzięki warsztatom!

Co to za warsztaty ? 

Warsztat robienia na drutach pt. Kotek Puchatka

prowadzony przez: Agnieszkę Baaskę i panią Jolę Dudzińską.

Skierowany do: osób na każdym poziomie zaawansowania – od zerowego do drutowego mistrza/mistrzyni – w każdym wieku i każdej płci.

Jeśli nigdy nie mieliście drutów w rękach – oto nadeszła ta chwila. Jeśli robicie na drutach z zamkniętymi oczami przyjdźcie dokończyć dawno rozpoczęty, a dotąd niedokończony, sweter lub skarpety – zapewniamy dobrą kawę, fajne towarzystwo i dużo motywacji do pracy! A także druty różnej grubości oraz wełnę typu „kotek” i „puchatka”.
Nasze warsztaty to nie tylko praca, ale i ciekawa atmosfera wymiany myśli, spostrzeżeń i umiejętności. Na warsztatach skupimy się głównie na przygotowaniu wełnianych szalików, które staną się częścią instalacji oplatającej drzewa i elementy architektury jednej z dzielnic podczas tegorocznego festiwalu Streetwaves (2-3 czerwca).

Plan zajęć:
21.04 (sob), 28.04 (sob), 5.05 (sob), 12.05 (sob), 19.05 (nd), 26.05 (sob) w godzinach 12.00 – 14.00

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

Prezentacja prac warsztatowych podczas Streetwaves w dniach 2-3 czerwca.

 

źródło:IMK

Projekt i wykonanie: Mehowmy