Weekendowe warsztaty przydatnych umiejętności

W Instytucie Kultury Miejskiej rozpoczął się cykl weekendowych warsztatów poświęconych doskonaleniu przydatnych lub po prostu przyjemnych umiejętności. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstaw robienia na drutach oraz szycia, śpiewania kołysanek swojemu nienarodzonemu lub świeżo narodzonemu dziecku, przygotowywania elementów biżuterii dla miasta, rysowania komiksów czy własnoręcznego naprawiania ulubionego roweru.

 

W maju odbędą się cztery warsztaty: warsztat biżuterii miejskiej „krzyżyk nie kółko” (prowadzenie: Patrycja Świderska i Magdalena Reczyńska), warsztat robienia na drutach „Kotek Puchatka” (Agnieszkę Baaska i Jolanta Dudzińska), warsztat śpiewu kołysanek „Kołysanki – nocne bajki” oraz warsztat śpiewu „Twórcze użycie głosu” (prowadzenie warsztatów śpiewu: Lena Majewska). Prace przygotowane w ramach warsztatów biżuterii miejskiej i robienia na drutach będą prezentowane w czasie akcji miejskiej Streetwaves (2-3 czerwca).

 

Warsztaty odbędą się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej, która stopniowo zmienia swój wygląd i atmosferę. Białe ściany zastąpiły już drewniane regały z książkami, niebawem pojawi się duży stół do rozmów, spotkań i pracy warsztatowej. Siedziba Instytutu Kultury Miejskiej staje się miejscem spotkań, wspólnej pracy, czytelnią i, już niedługo, niewielką kawiarnią.

 

Warsztat biżuterii miejskiej „Krzyżyk nie kółko”

prowadzony przez: Patrycję Świderską i Magdalenę Reczyńską

skierowany do: młodzieży od 13 roku życia

 

Szerokie spektrum motywów wykonywanych haftem krzyżykowym zainspirowało artystki do stworzenia haftu street-artowego, który będzie zdobił dosyć ponure części miasta. Podczas warsztatów powstanie biżuteria dla miasta, która następnie będzie zdobiła mury, ulice oraz zakamarki podwórek. Powstałe w wyniku warsztatów prace będą prezentowane podczas Streetwaves w dniu 2 czerwca w dzielnicy Orunia. Organizatorzy zapewniają materiały warsztatowe oraz poczęstunek.

 

Plan zajęć:

5.05 (sob), 12.05 (sob), 19.05 (nd), 26.05 (sob) w godzinach 14.00 – 16.00

 

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

 

 

Warsztat robienia na drutach „Kotek Puchatka”

prowadzony przez: Agnieszkę Baaskę i panią Jolę Dudzińską

skierowany do: osób na każdym poziomie zaawansowania – od zerowego do drutowego mistrza/mistrzyni – w każdym wieku i każdej płci

 

Jeśli nigdy nie mieliście drutów w rękach – oto nadeszła ta chwila. Jeśli robicie na drutach z zamkniętymi oczami przyjdźcie dokończyć dawno rozpoczęty, a dotąd niedokończony, sweter lub skarpety – zapewniamy dobrą kawę, fajne towarzystwo i dużo motywacji do pracy! A także druty różnej grubości oraz wełnę typu „kotek” i „puchatka”. Te warsztaty to nie tylko praca, ale i ciekawa atmosfera wymiany myśli, spostrzeżeń i umiejętności. Na warsztatach organizatorzy skupią się głównie na przygotowaniu wełnianych szalików, które staną się częścią instalacji oplatającej drzewa i elementy architektury jednej z dzielnic podczas Streetwaves (2-3 czerwca).

 

Plan zajęć:

5.05 (sob), 12.05 (sob), 19.05 (nd), 26.05 (sob) w godzinach 12.00 – 14.00

 

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

 

 

Warsztat śpiewu kołysanek „Kołysanki – nocne bajki”

prowadzony przez: Lenę Majewską

skierowany do: rodzicówz dziećmi, rodziców spodziewających się dzieci, wszystkich osób zainteresowanych warsztatem wokalnym i chcących doskonalić swoje umiejętności. Organizatorzy zachęcają do udziału rodziców z dziećmi.

 

Celem warsztatu jest: wspólna nauka tradycyjnych kołysanek oraz możliwość stworzenia własnych, zapoznania się z różnymi technikami oddechowymi i relaksacyjnymi, powiązania śpiewu z ruchem, spotkanie w miłym towarzystwie i możliwość wspólnego śpiewu. Najlepiej ubrać się w luźnie nie krępujące ruchów ubranie.

 

Plan zajęć:

13.05 (nd), 27.05 (nd) w godzinach: 12.00 – 14.00

 

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

 

 

Warsztat śpiewu „Twórcze użycie głosu”

prowadzony przez: Lenę Majewską

skierowany do: osób 20+ wraz z towarzyszącymi starszymi osobami z rodziny (np. matki, ojcowie, babcie, dziadkowie, ciotki, wujkowie).

 

Odkrywasz możliwości swojego głosu? Na warsztat organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które chciałby popracować nad wzmocnieniem, udźwięcznieniem, otworzeniem swojego głosu oraz większym połączeniem głosu z ciałem. W czasie warsztatu uczestnicy poznają i nauczą się kilku tradycyjnych melodii oraz piosenek gospel, które będą wspólnie śpiewać. Warsztat będzie oparty na naturalnym sposobie wydobywania głosu, który w doskonały sposób wpływa na samopoczucie. Podczas warsztatu uczestnicy będą się uczyć jak nie bać się śpiewania i dobrze się przy tym bawić. Aby lepiej zapamiętać poznane melodie każdy z uczestników warsztatu dostanie materiał muzyczny w formie mp3. Jak się ubrać? Wygodne ubranie nie krępujące ruchów.

 

Plan zajęć:

13.05 (nd), 27.05 (nd) w godzinach: 16.00 – 18.00

 

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

 

Na wszystkie warsztaty wstęp wolny.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy