Weekend z Kolosami

Co roku, kiedy chłód zimy powoli zaczyna ustępować miejsca wiosennemu słońcu, dzień staje się dłuższy, a ospali ludzie wychodzą na powietrze szukać wiosny, pojawiają się one. Ruszają Kolosy, największe w Polsce spotkanie podróżników, żeglarzy i alpinistów.


Impreza zaczyna się 9 marca i potrwa do niedzieli,  a odbywa się w gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego. Przez cały weekend będzie można obejrzeć i posłuchać prawie 90 prezentacji z podróży do najdalszych zakątków świata, a ukoronowaniem wydarzenia będzie niedzielna uroczystość wręczenia Kolosów  w kategoriach „Podróże”, „Żeglarstwo”, „Alpinizm”, „Eksploracja jaskiń” oraz „Wyczyn roku” oraz Super Kolosa za całokształt osiągnięć. Wstęp na Kolosy jest bezpłatny.


Dla miłośników podróży Kolosy będą wielką atrakcją, ponieważ możemy spodziewać się zapierających dech w piersiach opowieści m.in. Pawła Kilena, który spędził 5 lat w podróży dookoła świata oraz Piotra Kuryło, który kulę ziemską…obiegł! O swojej samotnej podróży kajakiem z Afryki do Ameryki Południowej opowie też Aleksander Doba, a Piotr Milaniak zaprezentuje materiały z rowerowej wyprawy po Tybecie zimą. Na pewno nie zabraknie też relacji z wypraw grotołazów, alpinistów i żeglarzy. Dlatego każdy jest mile widziany na imprezie, każdy znajdzie też coś, co go zainteresuje.


Organizatorami 14. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są MART i miasto Gdynia. Szczegóły dotyczące programu imprezy na stronie: http://kolosy.pl/itemlist/category/120

 


Ania Mojsiewicz

 

 

 

 

Foto:peanut butter jelly time

Projekt i wykonanie: Mehowmy