Weekend dla babci i dziadka

Zawsze kochani i szanowani, uśmiechnięci i otwarci, służący dobrą radą i dobrym słowem. Dla swoich wnucząt zrobiliby wszystko. Ten weekend należy do nich. Sobota dla babci, niedziela dla dziadka. W tym czasie szczególnie mocno damy im odczuć jak bardzo są dla nas ważni i jak bardzo ich potrzebujemy.

Kwiaty, czekoladki, niekiedy coś mocniejszego. Sami najlepiej wiemy, co ucieszy nasze babcie i dziadków w ich święto. Prezenty są bardzo miłym gestem, jedni wolą coś praktycznego, inni coś przyjemnego dla oka, co za każdym spojrzeniem przypominać będzie o osobie, która podarek wręczyła. 

Dla większości babć i dziadków najważniejsze jest chyba jednak to, żeby wnuki spędziły z nimi jak najwięcej czasu. Starsze osoby mają wiele do powiedzenia, chcą podzielić się opowieściami z czasów ich młodości, opowiedzieć o pierwszej miłości, wspaniałej prywatce, czy wycieczce w góry. Zazwyczaj nie mamy czasu żeby słuchać długich opowieści dziadków, jednak choć raz w roku, w ich święto poświęćmy się im całkowicie.

Rok 2012 ogłoszony został Europejskim Rokiem Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Różne organizacje i instytucje proponują ludziom powyżej 50 roku życia, aby wykorzystali swój potencjał i nie zamykali się w domu przed telewizorem. Może w ramach obchodów dnia babci i dnia dziadka warto, aby wnuki „poszperały” w Internecie i znalazły dla swoich bliskich miejsca, w których organizowane są warsztaty, zajęcia ruchowe lub spotkania dla seniorów.

Gdańsk dla wszystkich babć i dziadków przygotował niezwykłe wydarzenie – Operetkową Galę Trzech Tenorów. Gala rozpocznie się w niedzielę (22.01.2012) o godzinie 17:00 w  Polskiej  Filharmonii  Bałtyckiej na Ołowiance. Będzie można posłuchać m.in.: wiązanki kiepurowskie, neapolitańskie i latynoamerykańskie. Wystąpią: Adam Zdunikowski, Dariusz Stachura, Krzysztof Marciniak, Zespół Kameralistów Gdańskich. Co najważniejsze, wstęp na galę jest bezpłatny, trzeba jednak posiadać bilet, a ten można nabyć dzisiaj w kasie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ul. Ołowianka 1, która czynna będzie do godziny 18:00. Trzeba się pośpieszyć z odbiorem wejściówki, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Mniej ważne jak, najważniejsze żeby uczcić święto swoich dziadków, złożyć im życzenia, spędzić z nimi czas, okazać szacunek i zainteresowanie. Babcie i dziadkowie bardzo chcą być istotną częścią życia swoich wnucząt, potrzebują być utwierdzani w przekonaniu, że są cenieni i potrzebni. W związku z Rokiem Seniora dzień babci i dziadka można spędzić jeszcze radośniej i uroczyściej niż kiedykolwiek. Kto, jeśli nie dziadkowie, stanie za nami murem, nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach? Podziękujmy im za to, że są i pokażmy jak bardzo ich potrzebujemy.


Justyna Bastrzyk

 

 

 

Foto: Anatom5

Projekt i wykonanie: Mehowmy