Waży 8 kilogramów i mierzy 60 centymetrów – Trofeum już w Gdańsku

Na siedem tygodni przed rozpoczęciem turnieju Puchar Mistrzów Europy rozpoczął swoją podróż po miastach gospodarzach. Dzisiaj puchar zawitał do Gdańska, gdzie czekała go nie mała przeprawa.

 

Puchar Mistrzów Europy odwiedził dzisiaj wiele miejsc ważnych dla Gdańska, między innymi nowy terminal Portu Lotniczego Gdańsk, PGE Arenę, aż w końcu wieczorem wyląduje na Targu Węglowym, a tu zobaczyć go będzie mógł każdy. Puchar jest wykonany ze srebra i mierzy aż 60 centymetrów. Na odwrocie zawiera nazwy krajów, które dotychczas wygrywały rozgrywki. Jako pierwszy puchar wzniósł do góry kapitan reprezentacji ZSRR Igor Netto, a jako ostatni kapitan Hiszpanów – Iker Casillas, kiedy Hiszpania triumfowała podczas Euro-2008 w Austrii i Szwajcarii.

 

Puchar będzie można zobaczyć w Gdańsku przez dwa dni: środę i czwartek od godziny 10:00 do godziny 20:00. Kibice będą mieli niepowtarzalną okazję zrobienia sobie z nim zdjęcia, ale nie swoimi aparatami, lecz kamerą UEFA. Po dwóch dniach będzie można sobie te zdjęcia bezpłatnie ściągnąć ze strony www.uefa.com.

 

 

 

 

Foto: cabezadeturco

Projekt i wykonanie: Mehowmy