WARSZTATY

PROPOZYCJE DLA KOORDYNATORÓW I ANIMATORÓW:

1 | KOORDYNATOR WOLONTARIATU – JAK DZIAŁAĆ SKUTECZNIE

Warsztat z cyklu: „Niezbędnik koordynatora wolontariatu”

Jesteś początkującym koordynatorem i stawiasz pierwsze kroki na drodze współpracy z wolontariuszami?
Chcesz uporządkować i odświeżyć swoją wiedzę?
A może potrzebujesz wzbogacić swój warsztat pracy z wolontariuszami?
ŚWIETNIE TRAFIŁEŚ/-AŚ! Mamy dla Ciebie super propozycję szkoleniową!

Na szkoleniu:

  • otrzymasz pakiet niezbędnej wiedzy o wolontariacie, z uwzględnieniem specyfiki wolontariatu długoterminowego i szkolnego
  • zdobędziesz umiejętności formułowania i weryfikowania potrzeb organizacji w zakresie wolontariatu (a to pierwszy krok do dobrego wolontariatu)
  • dowiesz się, jak przygotować zespół i organizację do współpracy z wolontariuszami, aby była ona efektywna
  • poznasz ścieżkę współpracy z wolontariuszami
  • dostaniesz całe mnóstwo praktycznych narzędzi, wskazówek i inspiracji do własnej pracy w roli koordynatora wolontariatu

Trener: Damian Zegadło,
pedagog, koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach

Absolwent UHP w Kielcach na kierunku pedagogika, specjalności: Praca Opiekuńczo-Wychowawcza i Pracy Socjalnej. Przez 10 lat koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Wieloletni wychowawca i kierownik kolonijny. Autor programów profilaktycznych. Trener szkoleń miękkich i koordynator projektów społecznych. Aktualnie pedagog szkolny i opiekun wolontariatu szkolnego. Dodatkowo koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach. Pasjonat podróży, genealogii i drugiego człowieka.

2 | W WIELOGŁOSIE SIŁA – RAZEM DLA SIEBIE I INNYCH

Warsztat z cyklu: „Warsztat animacyjny w pracy koordynatora”

Trenerka: Anna Łebek-Obrycka
animatorka, trenerka

Pedagożka w specjalności animacja społeczno-kulturowa, absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Od 15 lat związana z sektorem pozarządowym jako autorka i koordynatorka projektów, trenerka, edukatorka. Członkini Spółdzielni Socjalnej IDEA, w której realizuje działania w obszarach kultury i integracji społecznej. Na co dzień pracuje animacyjnie z grupami różnorodnymi wiekowo, rozwijając ich potencjał i wzmacniając zasoby jednostek. Stypendystka programu Dolina Kreatywna, zdobywczyni licznych nagród m.in. „Laur Najlepszym z Najlepszych” czy „Kreator Kultury”.

PROPOZYCJE DLA WOLONTARIUSZY:

1 | WOLONTARIUSZ W AKCJI – SZKOLENIE Z ZAKRESU I POMOCY

Trenerka: Magdalena Adamska, ratownik medyczny

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy wraz z umiejętnością szybkiego reagowania może uratować czyjeś życie. Kurs jest organizowany z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać podstawowe techniki i nabyć umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. W czasie zajęć uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć resuscytację na manekinach nie tylko u osób dorosłych, ale także u małych dzieci i niemowląt. Doświadczona instruktorka będzie także uczyć, jak postępować we wstrząsie anafilaktycznym, przy podejrzeniu urazu kręgosłupa, zawału serca czy oparzeniach itp.

2 | WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY ZAGRANICZNYCH

Trenerzy: Ksenija Michailova, Nicole Simone Greco, Esteban Penalva Sanchez

O czym będzie warsztat?

W województwie pomorskim działa 10 organizacji goszczących wolontariuszy zagranicznych. Jeden z warsztatów będzie poświęcony integracji wolontariuszy zagranicznych, którzy goszczą na Pomorzu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Celem spotkania będzie poznanie się wolontariuszy, wymiana doświadczeń i tego czym zajmują się w swoich organizacjach, a także próba wypracowania wspólnych działań do realizacji w podczas obchodów Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Kto wie, może uda nam się stworzyć coś, czym będziemy mogli pochwalić się na przyszłorocznym Forum?

Projekt i wykonanie: Mehowmy