Warsztaty sztuki ekologicznej Kultura Natura Tektura

W programie:

Warsztat Ekonstrukcji – czyli praktyczne wykorzystanie surowców wtórnych w celu wytworzenia praktycznych przedmiotów codziennego użytku (kosze,lampy,pojemniki).

Warsztat dźwięku wtórnego – czyli wykorzystanie surowców wtórnych w celu stworzenia prawdziwych instrumentów perkusyjnych. Osoby biorące udział w warsztacie będą miały możliwość wykorzystania ich przy wspólnym graniu “Koncertu bez prądu” razem z zespołem Popsysze.

Kuchnia społeczna – wspólne gotowanie w plenerze w parciu o ekonomiczne i ekologiczne praktyki żywieniowe. Gotujemy dania wegańskie i wegetariańskie, uczymy się racjonalnego porcjowania oraz oszczędności żywności.

Koncerty bez prądu – Koncerty “bez prądu” to idea grania nie wymagającego zasilania elektrycznego. Zespoły biorące udział w akcji udowodnią nam, że prąd nie zawsze jest potrzebny. Wystąpią m. in zespół Popsysze.

Ponadto odbędzie się zbiórka nieużywanych telefonów komórkowych, sprzątanie Parku Jordanowskiego z uwzględnieniem segregacji  połączona z krótką debata dotyczącą recyklingu, a wieczorem w restauracji Perła Bałtyku odbędzie się koncert akustyczny i degustacja kuchni wegańskiej wraz z warsztatami tworzenia biżuterii z makulatury i innych niepotrzebnych przedmiotów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia WOLNY!

Źródło:  http://fundacjaplankton.org/kultura-natura-tektura/
Foto: Fundacja Plankton

Projekt i wykonanie: Mehowmy