Warsztaty i potańcówka w stoczni

Spotkanie z projektantką Anny Jantar, przygotowanie choreografii do muzyki lat PRL, a po wszystkim wielka potańcówka. 14 sierpnia ruszają warsztaty przygotowane przez Fundację Centrum Solidarności.

 

Warsztaty rozpoczną się od historycznego spaceru po terenach gdańskiej stoczni. Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch warsztatów: historia i projektowanie ubioru, stylizacja oraz taniec, muzyka. Podczas pierwszego warsztatu uczestnicy będą poznawać modę trzech dekad PRL-u, a także samodzielnie tworzyć stylizację inspirowaną tym okresem, wszystko pod okiem Grażyny Hase, kultowej projektantki i modelki z czasów PRL, która jako projektantka swoje kolekcje prezentowała na całym świecie – m.in. w Paryżu, Mediolanie czy Nowym Jorku. Drugi warsztat to poznawanie historii muzyki i tańca w PRL, a także przygotowanie układu choreograficznego.

 

O godzinie 19:00 rozpocznie się prawdziwa zabawa – Potańcówka. Zagrają Panny z Wilka, będzie można skorzystać ze stoczniowej przebieralni z planem zdjęciowym, zjeść grochówkę i napić się prawdziwej oranżady.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny w ich trakcie organizator zapewnia obiad, napoje, oraz wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów. Osoby zainteresowane powinny wypełnić Formularz Zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony  internetowej i dostarczyć do siedziby Organizatora najpóźniej 5 sierpnia 2011 r. Formularz można dostarczyć pocztą na adres: Fundacja Centrum Solidarności, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, e-mailem na adres: b.bona@fcs.org.pl (skan lub zdjęcie) lub faxem na nr 58 308 42 34. Wstęp na potańcówkę jest wolny.

Projekt i wykonanie: Mehowmy