Warsztaty dziergania drutach i szydle znów w IKM!

Od 11 października do Instytutu Kultury Miejskiej wracają warsztaty robienia na drutach i szydle. W sezonie jesienno-zimowym uczestnicy skupią się na dzierganiu czapek, szali, rękawiczek i swetrów z wełny oraz różnych użytecznych przedmiotów z taśmy bawełnianej. Zajęcia poprowadzi duet Prulla, pierwsze odbędą się w sobotę, 11 października w godz. 12.00 – 14.00, w sieni IKM.

Na zajęcia organizatorzy zapraszają osoby w każdym wieku, zarówno z doświadczeniem w robieniu na drutach i szydle, jak i chcące nauczyć się tej umiejętności. Warsztaty są wielopokoleniowe i przebiegają w luźnej, wesołej atmosferze – intensywnie dziergamy, ale też opowiadamy sobie historie, pijemy kawę i herbatę i jemy przyniesione przez uczestników i uczestniczki smakołyki. Zajęcia prowadzi znany i lubiany gdański kolektyw Prulla czyli Agnieszka Baaske i Agnieszka Cybulska. Uczestnicy i uczestniczki proszeni są o zaopatrzenie się w druty i wełnę. Na pierwszych zajęciach Prulla doradzi, jakie druty i jaką wełno warto przynieść na warsztaty.


Spotkania odbywają się w sobotę co dwa tygodnie (średnio dwa razy w miesiącu), w godz. 12.00 – 14.00. W październiku 11.10 i 25.10. Wstęp wolny, zapisy nie są wymagane. Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Projekt i wykonanie: Mehowmy