Warsztat „Komunikacja międzykulturowa”

Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Arteria, Regionalne Centrum Wolontariatu zapraszają nauczycieli/ki, edukatorów/ki, trenerów/ki działaczy i działaczki organizacji pozarządowych, studentów/ki kierunków pedagogicznych i edukacyjnych na kolejny warsztat realizowany w ramach Projektu ŚWIAT PRAW CZŁOWIEKA pod tytułem:

„KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA”

W trakcie warsztatu osoby uczestniczące uzyskają podstawową wiedzę o różnicach międzykulturowych w komunikacji. Dzięki krótkim symulacjom oraz analizie tekstów pochodzących z różnych kultur uczestnicy i uczestniczki będą mieć okazję dokonania własnych refleksji dotyczących skutecznej komunikacji międzykulturowej. Podczas dyskusji w grupie oraz części wykładowych zostanie również poruszony temat psycho-społecznych konsekwencji migracji i relacji większość – mniejszość kulturowa mających wpływ na proces komunikacji.

Termin: 17 listopada 2012 ; godz. 10.00 – 16.00

Miejsce: ul. Dmowskiego 10BC, Gdańsk Wrzeszcz / siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu
(vis a vis bocznego wejścia na Dworzec PKP Wrzeszcz)

Osoba prowadząca:

Ewa Kownacka – Jest psycholożką międzykulturową, psychoterapeutką i trenerką. Specjalizuje się w udzielaniu wsparcia osobom migrującym i po doświadczeniach traumatycznych. Od 2007 roku współpracuje z British Council jako trenerka i superwizorka warsztatów i szkoleń w zakresie aktywizacji społeczności, zarządzania różnorodnością, dialogu społecznego oraz sieciowania i tworzenia partnerstw w skali lokalnej i międzynarodowej m.in. w projektach Intercultural Navigators, Active Citizens, Empowering European Citizens. Pasjonują ją sporty ekstremalne i rozwijanie społeczeństwa opartego na idei różnorodności, akceptacji, równości szans i praw.

Ilość uczestników/uczestniczek: 12-16 osób

Zapisy:

Formularze zgłoszeniowe prosimy przesłać na adres zapisy.spc@naszaprzestrzen.org (do pobrania na stronie Projektu) W TYTULE MAILA PROSIMY WPISAĆ „KOMUNIKACJA MIEDZYKULTUROWA”

Rekrutacja trwa od 06.11.2012 do 13.11.2011 ; osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie udziału do 14.11.2012r.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym udzielonym przez Urząd Miasta Gdańsk , Zadanie VIII ochrona wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji: b) działania wspomagające rozwój demokracji, w tym: rozwój dialogu obywatelskiego.

Projekt i wykonanie: Mehowmy