Warsztat Czy matematyka ma płeć?

Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Arteria, Regionalne Centrum Wolontariatu zapraszają nauczycieli/ki, edukatorów/ki, trenerów/ki działaczy i działaczki organizacji pozarządowych, studentów/ki kierunków pedagogicznych i edukacyjnych na kolejny warsztat realizowany w ramach Projektu ŚWIAT PRAW CZŁOWIEKA pod tytułem:

„Czy matematyka ma płeć ?”

Jak prowadzić zajęcia z przedmiotów ścisłych, by budziły pasję do nauki u chłopców i dziewczynek i jednocześnie  nie powielały stereotypów płciowych?

Zapraszamy na warsztat, na którym:

  • Bliżej zapoznamy się z wiedzą nt.  stereotypów płciowych i ich wpływu na aktywność i osiągnięcia  dziewczynek i chłopców w przedmiotach ścisłych.
  • Wspólnie zastanowimy się jak budować atmosferę pobudzającą ciekawość i oraz jak wykorzystać przestrzeń w klasie  oraz materiały do większego zaangażowania uczniów i uczennic.
  • Przyjrzymy się również dobrym praktykom z Polski i zagranicy .

Bazując na doświadczeniu edukatorów i edukatorek, zastanowimy się co działa najlepiej, gdy chcemy nauczać przedmiotów ścisłych  bazując na rzeczywistych talentach i umiejętnościach, bez ograniczeń stereotypów i uprzedzeń.

Termin :  25 wrzesień 2012  ; godz. 10.00 – 15.00

Miejsce: ul. Dmowskiego 10BC, Gdańsk Wrzeszcz / siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu
(vis a vis bocznego wejścia na Dworzec PKP Wrzeszcz)

Osoba prowadząca: Barbara Borowiak – trenerka równościowa i antydyskryminacyjna.  Absolwentka psychologii, o specjalności edukacja. Prezeska fundacji Centrum Zmiany Społecznej, gdzie zajmuje się projektami dotyczącymi równości  i różnorodności w nauce i technologii. Pracuje w metodologii Doceniającej Dociekliwości: z zespołami, organizacjami i społecznościami buduje oparte na zasobach i silnych stronach projekty rozwojowe.

Ilość uczestników/uczestniczek: 12-16 osób

Zapisy:

Formularze zgłoszeniowe prosimy przesłać na adres zapisy.spc@naszaprzestrzen.org (do pobrania na stronie Projektu)

Rekrutacja trwa od 18.09.2011 do 22.09.2011 ; osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie udziału do 23.09.2012r.

Projekt i wykonanie: Mehowmy