Walentynki w Gdańsku – miłosnym szlakiem i tramwajem zakochanych

Miłosny Szlak Gdansk&love to propozycja dla zakochanych, którzy lubią aktywnie spędzać czas z miłosnymi historiami w tle. Na miłosnym szlaku znajduje się 16 romantycznych obiektów/miejsc w Gdańsku. Każde z tych miejsc to inna niesamowita historia, która odegrała się w Gdańsku.


Na miłosnym szlaku znajdują się takie obiekty/miejsca jak: Pomnik Jana Heweliusza, Bazylika Mariacka, Nowy Dom Ławy, Lwi Zamek, Brama Zakochanych, Kościół św. Katarzyny, Kamienica Gotyk, Ratusz Głównego Miasta, Dom Uphagena, Dawny Dom Szpitala św. Ducha, Most Miłości przy ulicy Korzennej, Plebania Mariacka, Dom Angielski, Dom Schumannów, Kościół św. Trójcy i Zaułek Pocałunków.


Romantyczne miejsca nadają miastu niepowtarzalną atmosferę. Spacerując po magicznych zakątkach Gdańska nie sposób się nie zakochać. Wiedzieli o tym kochankowie, którym przyszło się tu zakochać-zarówno Ci, o których przypomina nam historia, jak i Ci, których znamy tylko z legend. Wystarczy wspomnieć Mikołaja Kopernika i Annę Schilling, Panienkę z Okienka, czy Różę i Wojtka Kruka.


Udział w spacerze jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, chętni proszeni są o zgłaszanie udziału telefonicznie pod nr (58) 301 43 55 lub  pocztą e-mail: spacery@gdansk4u.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 lutego (piątek) do godz.: 15:00.


Szczegółowy opis szlaku znaleźć można na stronie; http://www.gdansk.pl/turystyka,1196.html

 

Natomiast Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, po raz kolejny przygotował dla zakochanych romantyczne przejazdy zabytkowym tramwajem typu N. Miłosny tramwaj będzie kursował  na trasie Strzyża – Centrum w godzinach od 10 do 16. Łącznie zaplanowano sześć kursów. Pierwszy rozpocznie się na pętli Strzyża o godzinie 10.10. Ostatnią szansę na przejazd tramwajem św. Walentego zakochani będą mieli o godzinie 16.22 z Centrum.


Przejazdy są oczywiście bezpłatne – to prezent od Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku dla wszystkich zakochanych.Szczegółówy rozkład jazdy miłosnego tramwaju: http://zkm.gda.pl/aktualnosci/1960-tramwaj-w-walentego

 

 

 

 

 

Foto: gdanskandlove.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy