Walczą o kasę – kliknij i pomóż im wygrać

CO TO ZA PROJEKT?
Fundacja Re:Akcji Artystycznych „FREA-art” przygotowuje się do realizacji nietypowego projektu. Chcą stworzyć grupę teatralną „TeMAtki”, w której aktorkami będą wyłącznie młode mamy (dzieci od 0 do 3 lat) pozostające bez pracy, na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, wychowawczych). Mamy-aktorki zrealizują spektakl „Podręczny słownik macierzyństwa”, w którym opowiedzą o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Projekt to nie tylko szansa dla matek na wyjście z pokoju dziecięcego, aktywizację społeczno-kulturalną, zrobienie czegoś ciekawego, czegoś dla siebie i innych zarazem. Do teatru mamy przychodzą razem z dziećmi. Kiedy mamy pracują – dzieci mają zapewnioną opiekę, poznają inne dzieci i twórczo się bawią. 

 
Pomysłodawczynią projektu jest Anna Kobiela Kanaan – matka rocznych bliźniąt, instruktorka i reżyserka teatralna. Pomysł powstał z potrzebu ducha i ciała, z potrzeby twórczego spotkania i mówienia za pośrednictwem sztuki o tym co ważne… a macierzyństwo do tych tematów na pewno należy.


Mamy wezmą udział w 60h warsztatów teatralnych i prób w wyniku których zostanie zrealizowany spektakl. Po zakończeniu projektu kobiety będą zachęcane do kontynuowania działalności – naszym zamiarem jest zbudowanie trwałego zespołu o wysokim poziomie artystycznym (regularne podnoszenie umiejętności warsztatowych, wsparcie profesjonalistów) i wystawianie kolejnych spektakli. Spektakl mówiący o blaskach i cieniach rodzicielstwa zostanie wystawiony publicznie, a jego fragmenty w formie rejestracji video zostaną upublicznione w internecie. Dzięki temu przesłanie trafi do szerokiej grupy odbiorców – nie tylko młodych rodziców, ale też planujących założenie rodziny oraz do osób bezdzietnych, którym pomoże zrozumieć odmieną sytuację wielu ich znajomych.


Głosujcie, opowiadajcie, zostańcie wolontariuszami

1. GŁOSUJ CODZIENNIE
Głosować można codziennie do 28 marca 2014 roku. Link do projektu TUTAJ.

2. OPOWIADAJ O PROJEKCIE
Mówcie o projekcie swoim znajomym. Odwiedźcie stronę internetową: www.frea.art.pl, dołączcie do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ i zaproście znajomych.

3. ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ
Jeżeli jestes młodą mamą – nie czekaj. Napisz już teraz i wyraź swoją chęć udziału. anna.kobiela@frea.art.pl

4. ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
Kiedy projekt się rozpocznie, a może i przed oficjalnym startem, organizacja będzie potrzebowała grona wolontariuszy do pomocy przy:

  • promocji (od prostych prac – jak roznoszenie ulotek do skomplikowanych – jak budowanie strategii promocyjnej)
  • opracowania szaty graficznej projektu
  • wykonania strony internetowej projektu
  • pomocy w opiece nad dziećmi i/lub prowadzeniu dla nich ciekawych zajęć
  • rejestrowaniu prób i spektakli za pomocą aparatu i/lub kamery
Projekt i wykonanie: Mehowmy