Wakacyjny staż szansą na wymarzoną pracę

To pomysł na niebanalne spędzenie lata i przede wszystkim sposób na bardzo dobry początek kariery. 10 kwietnia ruszył program „Wakacyjny staż 2012”.

 

Rynek pracy w Polsce wypełniony jest po brzegi. O etat najtrudniej ludziom młodym, świeżo upieczonym absolwentom, nieposiadającym doświadczenia. Szansę na znalezienie stałego zatrudnienia dają coraz bardziej popularne staże i praktyki. Już po raz dziesiąty ruszyła akcja „Wakacyjny staż” organizowana przez Biuro Współpracy Metropolitalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Kampania ta skierowana jest do absolwentów i studentów wyższych uczelni chcących podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć doświadczenie i poszerzyć własne horyzonty.

 

Do tegorocznej edycji „Wakacyjnego stażu” zgłosiła się rekordowa ilość przedsiębiorstw – 67 firm i instytucji oferujących ponad 230 miejsc na płatnych wakacyjnych stażach m.in. w bankach, hotelach, Urzędzie Miejskim w Gdańsku czy w Grupie Lotos. Staż będzie trwał minimum jeden miesiąc w okresie od lipca do końca września, w terminie ustalonym indywidualnie z fundatorem stażu, z minimalnym miesięcznym wynagrodzeniem w kwocie 800 zł brutto.

 

Aplikację trzeba wysyłać wyłącznie za pomocą strony internetowej https://wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl/editProfileWs.html, na której uczestnik musi wypełnić zgłoszenie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 13 maja 2012 r. do godz. 24.00.

 

Lista staży dostępna jest pod adresem: https://wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl

 

 

 

Żaneta Witkowska

 

 

 

 

Foto: Gustavo Facci

Projekt i wykonanie: Mehowmy