W sobotę 7 maja wspólnie sadzimy las w Matemblewie!

Miasto Gdańsk co roku organizuje wspólne sadzenie lasu. W tym roku odbędzie się ono na terenie Leśnictwa Matemblewo (oddział 160 c, który znajduje się pod wydzieleniem l jak Leokadia – szczegóły na plakacie) w sobotę 7 maja od 9:00 rano do 14:00. Teren przygotowany do sadzenia to półtora hektara, a do posadzenia będzie blisko 10 000 sadzonek dębu bezszypułkowego.

 

Na miejsce zbiórki łatwo będzie trafić także dzięki oznaczeniom, które będą w dwóch punktach, które zaznaczono na mapce: od ul. Myśliwskiej (rejonu stacji PKM) oraz ul. Potokowej. Przy ulicy Potokowej i Myśliwskiej będą stali także wolontariusze, którzy pokierują do miejsca sadzenia.

 

– Akcję będą obsługiwać pracownicy Lasów Państwowych oraz wolontariusze, a na koniec imprezy planowane jest ognisko oraz poczęstunek dla uczestników – podkreśla Maciej Lorek dyrektor Wydziału Środowiska w gdańskim magistracie.

 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczestnikom wydawane będą certyfikaty, które w zeszłym roku cieszyły się bardzo dużym powodzeniem – wydano ich ponad pół tysiąca.

Projekt i wykonanie: Mehowmy