W niedzielę policjanci mieli swoje święto

„To jest taki Pan, co pilnuje, żeby tacie nie ukradli samochodu” – tak funkcję policjanta rozumie 5- letni Kubuś. Dzieci widzą rzeczywistość trochę inaczej, ale dorośli doskonale wiedzą, że praca policjanta nie polega na odganianiu złodziei. Realizują  masę różnych zadań, z których większość wpływa na to, że możemy spokojnie przechadzać się ulicami naszych miast.


Święto Policji obchodzone jest od 1995 roku, a data 24 lipca nie jest przypadkowa. Dzień Policjanta, co roku obchodzony jest w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej. Organizacji, która pilnowała porządku w naszym kraju od 1919 roku do 1944. 

                              

W tym roku pomorska policja świętowała w Sopocie. O godzinie 11.00, w sopockim Kościele Garnizonowym, odbyła się Masza Święta w intencji wszystkich pracowników policji. Z kościoła asysta honorowa pomaszerowała na Plac Zdrojowy przy sopockim molo. To  tam wręczono odznaczenia, a wybrani funkcjonariusze zostali mianowani na wyższe stopnie policyjne.


Dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i przyjezdnych gości na Placu Zdrojowym odbył się  festyn na którym uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem policyjnym i przybliżyć sobie odrobinę obrazu pracy policji. Również dzieci nie nudziły się na festynie. Specjalnie dla nich policjanci zorganizowali konkursy z nagrodami, które wymagały od najmłodszych wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas letnich wakacji.

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy