W Gdyni rusza kampania 1%

Gdyński samorząd po raz kolejny przystępuje do Kampanii 1%. Podobnie jak w poprzednich latach działające w Gdyni organizacje posiadające status pożytku publicznego mogą wziąć udział w akcji „Mały procent – wielka sprawa”, dzięki której będą mogły zyskać wsparcie swych działań i dotrzeć z informacjami na temat swojej aktywności do tysięcy mieszkańców.

 

Jak to zrobić?

W tym celu należy przesłać lub dostarczyć do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31, 81-364 Gdynia) w terminie do 8 stycznia 2012 roku krótki opis działalności organizacji, aktualny odpis z KRS-u oraz zdjęcia (na płycie CD) z dołączonym oświadczeniem dotyczącym praw autorskich oraz prawa do publikacji zdjęć i wizerunku przedstawionych na nich osób. GCOP gorąco zachęca wszystkie działające na rzecz mieszkańców Gdyni organizacje pożytku publicznego do współpracy przy tworzeniu i realizacji kolejnej edycji Kampanii 1%.

 

Wszystkie materiały służyć będą promowaniu idei przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

 

Prowadzona w Gdyni Kampania 1%, dzięki której w ostatnich latach ponad 54% gdyńskich podatników przekazało uprawnionym organizacjom swój jeden procent podatku dochodowego, została dostrzeżona i doceniona także przez opiniotwórczych obserwatorów życia społecznego w Polsce. Najlepszym dowodem tych starań jest tytuł „Kampanii Społecznej Roku 2010″ przyznany przez Fundację Komunikacji Społecznej za upowszechnianie i promocję wspomnianego odpisu.

 

 


Źródło: http://www.gdynia.pl/dla/mieszkancow/GCOP/aktualnosci/301_73708.html

Projekt i wykonanie: Mehowmy