W Gdyni lato zaczyna się szczególnie

Już jutro początek astronomicznego lata, a wraz z nim coraz dłuższe i miejmy nadzieje coraz cieplejsze dni w sam raz na całe mnóstwo aktywności. Jak wczuć się w letnią atmosferę? Najlepiej zacząć od „Cudawianek” w Gdyni.

 

„Cudawianki” to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej, to działania muzyczne i koncerty na Plaży Śródmieście, ale również czas na stoczenie pojedynku z własną wyobraźnią. W Gdyni 30 czerwca odbędą się warsztaty z budowy prostych instrumentów muzycznych i obiektów dźwiękowych z przedmiotów codziennego użytku, warsztaty tworzenia instrumentów z elektrośmieci, warsztaty komiksowe, czy warsztaty sitodruku, wykonywania pinów i art-magnesów.


Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej. Jak zapewniają organizatorzy – Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii-. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.


Kulminacyjnym punktem programu Cudawianków jest międzynarodowej klasy program Sceny Muzycznej – z udziałem gwiazd oraz uznanych artystów polskich i zagranicznych. CW 2012 to także intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, mobilne Alternatywne Zwiedzanie Miasta czyli Cuda Tour, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etno-wianków, Podczas wydarzenia odbędą się również dwa pikniki.


Program tegorocznych Cudawianków zostaje wzbogacony o nowe elementy, to Ekostrefa i Strefa Relaksu, w której zostaną przeprowadzone działania z zakresu muzykoterapii, eko-edukacji, jogi i tai-chi dla różnych grup wiekowych. Na terenie warsztatów pojawi się Kids Corner skierowany dla najmłodszych dzieci w wieku 2+. Zabawa bańkami mydlanymi, budowanie kartonowego miasta czy upcycling zabawek z pewnością znajdą swoich zwolenników.


Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!

www.cudawianki.eu

Projekt i wykonanie: Mehowmy