W Gdyni biegacze pobili rekord

5594 osób postanowiło zamanifestować swój patriotyzm biegając w Gdyni. Bieg Niepodległości pobił kolejny rekord!

Jak co roku – bieg główny poprzedził Marsz Niepodległości, który okazał się największą tego typu imprezą w Polsce. Wzięło w nim udział prawie 700 osób – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Po sympatykach popularnych „kijków” przyszła pora na biegi młodzieży szkolnej.

Najbardziej oczekiwanym punktem sportowych obchodów Święta Niepodległości był bieg główny. Punktualnie o godzinie 15.00 wystrzał z działa niszczyciela ORP Błyskawica dał znak do startu.

Na najlepszych biegaczy nie trzeba było długo czekać – pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Grycko, który dystans 10 km pokonał w 30 minut i 25 sekund. Wśród pań najlepszą okazała się Marta Krawczyńska z czasem 33.51.

Bieg Niepodległości zakończył tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. Wcześniej rywalizowano w lutym w Biegu Urodzinowym (2240 uczestników), w maju w Biegu Europejskim (3184)i czerwcu w Biegu Świętojańskim (4363). Łącznie W czterech imprezach gdyńską trasę pokonało w sumie ponad 15 tysięcy biegaczy!

Klasyfikacje generalne Biegów Ulicznych 2013 zwyciężyli: Grand Prix Gdyni przypadło Marcie Krawczyńskiej oraz Tomaszowi Grycko. Wśród nordic-walkerów zwyciężyli Magdalena Rożyk i Adrian Tofil.


Foto: facebook.com/Gdynia

Projekt i wykonanie: Mehowmy