W Gdańsku powstały kolejne Bajkowe Kąciki dla małych pacjentów

Kilkudziesięciu   wolontariuszy   Fundacji   Orange   w   ciągu   ostatniego  weekendu przemieniło dwie poczekalnie Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Gdańsku w kolorowe, przyjazne miejsca  dla małych pacjentów – Bajkowe Kąciki.

Idea Bajkowych Kącików zrodziła się cztery lata temu, gdy Fundacja Orange uruchomiła projekt wolontariatu pracowniczego, dzięki któremu smutne, szare, świetlice szpitalne i poczekalnie na oddziałach dziecięcych zamieniają się w kolorowe i radosne miejsca zabaw i nauki.

 

– Akcja „Bajkowe Kąciki” to piękny gest serca wielu osób. Dla naszego ośrodka na pewno bedzie to nowe kolorowe otoczenie dla najmłodszych dzieci, ale to także widoczny znak, że nie jesteśmy sami. Pozytywna energia i zapał Pani Sylwi – organizatorki akcji oraz wszystkich osób, które jej pomagają pozostanie zapisana w Bajkowych Kącikach. Za pomoc i zaangażowanie bardzo dziękujemy! – powiedziałaDorota Szubstarska- Kierownik Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych.

 

– W polskich szpitalach, dzięki wolontariuszom Fundacji Orange i ich przyjaciołom powstały już 63 Bajkowe Kąciki. Pomorscy wolontariusze dotychczas zamienili w kolorowe miejsca pomieszczenia w szpitalu dziecięcym przy ul. Polanki w Gdańsku, w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie i w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku – powiedział Krzysztof Czopek, Dyrektor Regionu Grupy TP Północ.

 

Początkiem akcji „Bajkowe Kąciki” był konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych na projekt plastyczny miejsca zabaw w dziecięcych szpitalach. Podstawową ideą dla projektantów było stworzenie przestrzeni, w której najmłodsi pacjenci będą mogli się uczyć i bawić, zapominając choć trochę o chorobie.

 

Fundacja Orange w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Gdańsku prowadzi też Projekt „Dzwięki marzeń”. Głównym celem tego projektu jest wyposażenie najmłodszych dzieci z wadą słuchu w aparaty słuchowe, zapewnienie dzieciom wczesnej i systematycznej rehabilitacji oraz podniesienie świadomości społecznej dot. potrzeb rozwojowych i znaczenia wczesnej terapii u małych dzieci z wadą słuchu. Projektem „Dźwięki marzeń” dotychczas zostało objętych 100 dzieci z wadą słuchu z Pomorza.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy