W Gdańsku powstaje hotel odpowiedzialny społecznie

Będzie to pierwsze w Trójmieście profesjonalne przedsiębiorstwo społeczne w branży hotelarskiej łączące orientację rynkową z odpowiedzialnością społeczną. – Będzie to miejsce praktyk, staży i pierwszej pracy dla młodzieży, która ten start ma utrudniony. Poprzez pracę w przedsiębiorstwie zdobywać będą nowe kwalifikacje, kompetencje zawodowe oraz doświadczenie, które jest wysoko cenione przez pracodawców na otwartym rynku pracy – mówi Marianna Sitek – Wróblewska z Fundacji Innowacji Społecznej, realizującej projekt.

 

Hotel będzie się mieścił w budynku przy ul. Kartuskiej 18, który Miasto na ten cel przekazało w użytkowanie Fundacji Innowacji Społecznej. Obecnie budynek przechodzi gruntowny remont.

 

Zysk ze sprzedaży oferty obiektu reinwestowany będzie na samofinansowanie się działalności hotelu oraz wspieranie edukacji zawodowej wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Na realizację inwestycji i wyposażenie obiektu Fundacja Innowacji Społecznej uzyskała grant od duńskiej fundacji. Uruchomienie planowane jest na październik 2014 r.

Projekt i wykonanie: Mehowmy