VII edycja konkursu Aktywni Seniorzy

W swoim otoczeniu widzisz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na rzecz seniorów oraz miejsca przyjazne seniorom? Zgłoś je do konkursu!

Trwa VII edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania i inwestycje na rzecz poprawy jakości życia gdańskich seniorów.

W ramach konkursu zostaną wręczone nagrody w 4 kategoriach:
– aktywny senior,
– aktywna seniorka,
– najciekawsza inicjatywa realizowana przez seniorów,
– miejsce przyjazne seniorom.

„Kategoria „miejsce przyjazne seniorom jest nową kategorią, zainicjowaną w tym roku przez Gdańską Radę ds. Seniorów – mówi Gabriela Dudziak, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Seniorów. Chcemy w tej kategorii docenić miejsca, podmioty, które dostosowane są zarówno pod względem architektonicznym do potrzeby osób w starszym wieku, ale także te, które przewidują specjalną ofertę czy zniżki dla osób w wieku senioralnym”.
W ramach konkursu przyznawane są nagrody główne oraz niekiedy wyróżnienia, a laureaci konkursu otrzymują statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Konkurs ten to przede wszystkim promocja aktywności osób w wieku senioralnym. Poprzez sylwetki aktywnych seniorów pragniemy pokazać, że warto działać i żyć aktywnie – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Pragniemy docenić tych najbardziej aktywnych, niektórzy z nich na aktywność wolontariacka i społeczną przeznaczają kilkanaście godzin tygodniowo, działają na rzecz naszego miasta i swojej społeczności.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy pobierając go TUTAJ lub pobierając w wersji papierowej w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk. Termin składania wniosków upływa 30 września 2019 r. o godzinie 15:00. Laureatów konkursu poznamy w październiku 2019 r.
Więcej informacji:
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie konkursu.
Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

WNIOSEK ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN

Konkurs współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk.
Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać korzystając z adresu e-mail: gfs@wolontariatgdansk.pl lub pod numerem telefonu 58 772 42 16.

Projekt i wykonanie: Mehowmy