VI Miejski Bal Seniora

Już w najbliższy piątek w restauracji hotelu Mercure Hevelius Gdańsk odbędzie się VI Miejski Bal Seniora, którego organizatorem jest Fundacja „Marcus”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdańsku.

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji Balu, w piątkowej imprezie weźmie udział
ok. 250 seniorów, m. in. podopiecznych domów pomocy społecznej, rodzinnych domów pomocy funkcjonujących na terenie miasta, dziennych ośrodków wsparcia dla osób starszych, klubów seniora, organizacji pozarządowych.

Na uczestników balu czeka wiele atrakcji, m. in. wykwintna kolacja, wspólna zabawa taneczna przy wspaniałej muzyce oraz konkursy. Wzorem lat ubiegłych wybrani zostaną Król i Królowa Balu. Podczas Balu najaktywniejsi seniorzy otrzymają imienne podziękowania za pracę na rzecz środowiska.

Inicjatywa organizacji balu, w którym uczestniczą starsi wiekiem gdańszczanie jest jednym z działań podejmowanych w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tej grupy osób, poprzez włączanie i aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta. Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie gdańskim seniorom wspólnego, miłego spędzenia wolnego czasu. Organizacja imprezy jest ponadto wspaniałą okazją do podziękowania i złożenia ukłonu aktywnym seniorom za ich udział i pracę na rzecz środowiska lokalnego i rozwoju działań samopomocowych.

Bal pozwoli w sposób uroczysty i godny świętować Międzynarodowy Dzień Seniora, przypadający w kalendarzu 1 października.

 

Arkadiusz Kulewicz

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy