V4sport.eu szuka wolontariuszy

Czy można połączyć miłość do sportu, znajomość języków obcych i wolontariat? Tak! Do 5 sierpnia portal internetowy v4sport.eu  poszukuje wolontariuszy pragnących zdobyć doświadczenie w zakresie tłumaczenia tekstów o tematyce sportowej.


Portal v4sport.eu stworzony został przez fundację „Wolontariat dla sportu”. Celem organizacji jest działanie na rzecz rozwoju wolontariatu sportowego oraz jego promocja. Platforma internetowa fundacji stanowi zaś profesjonalną bazę umożliwiającą wymianę doświadczeń i informacji, gdzie pracownicy nawiązują kolejne kontakty z wolontariuszami i organizacjami.


2010 rok był dla portalu przełomowy gdyż wtedy pojawiła się angielska wersja serwisu. Aby portal mógł dalej się rozwijać i docierać do wolontariuszy i organizacji z całego świata, potrzebuje wsparcia osób posługujących się biegle językami obcymi. W planach jest bowiem stworzenie hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej, ukraińskiej i japońskiej wersji serwisu.


Zadania tłumacza polegały by na językowym przekładzie zawartości serwisu,  oraz tłumaczeniu ogłoszeń i artykułów. Wymagania stawiane kandydatom to bardzo dobra znajomość danego języka, dyspozycyjność, oraz sumienność.

Portal v4sport.eu  oferuje wolontariuszom referencje, udokumentowanie odbycia stażu w Fundacji, możliwość nawiązania stałej współpracy oraz zapewnia oficjalną informację o tłumaczu na stronie v4sport.eu.


Zgłoszenia przyjmuje koordynator projektu Katarzyna Barczyńska: k.barczynska@v4sport.eu, termin składania aplikacji mija 5 sierpnia.

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy