Uwierz w marzenia

Ogólnopolski Dzień Marzeń to cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie,  która jest skierowana do dzieci, rodziców oraz lekarzy.

Inspiracją ustanowienia Dnia Marzeń było życzenie jednego z podopiecznych Fundacji, Krystiana, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie.

Fundacja Mam Marzenie organizuje ogólnopolską akcję Dzień Marzeń w 16 miastach Polski w październiku. Trójmiejska impreza, nad którą patronat objął Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego a także Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni, ma na celu  wcześniejsze rozpoznawanie nowotworów i innych chorób.
 

Akcja odbywać się będzie w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się już w ubiegłą sobotę. Fundacja przeprowadziłą akcję ulotkową w centrach handlowych w Trójmieście. Wolontariusze rozdawali ulotki skierowane do rodziców na temat pierwszych objawów chorób nowotworowych. Drugi etap akcji to 22 października. W tym dniu odbędzie się konferencja dla lekarzy pediatrów pt. „Symptomatologia chorób nowotworowych u dzieci”. Konferencja zostanie poprowadzona przez specjalistów z Akademii Medycznej w Gdańsku, ma ona na celu uświadomienie, jak wielką rolę odgrywa lekarz pierwszego kontaktu we wczesnym rozpoznaniu choroby nowotworowej oraz jak bardzo zwiększa to szanse na wyleczenie dziecka.


Przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Marzeń warto również zajrzeć na stronę Fundacji Mam Marzenie http://www.mammarzenie.org/, może akurat okaże się, że bedziemy w stanie spełnić jedno z nich.

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy