Uwaga seniorzy i działkowcy! Debata „Czuj się bezpiecznie”

Akademia Marynarki Wojennej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Gdyni zapraszają na debatę społeczną „Czuj się bezpiecznie – zasady ograniczonego zaufania”. We wtorek  8 kwietnia, w godzinach 10.00-12.00, w Audytorium AMW przy ul. Śmidowicza 69 odbędzie się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu starszych osób. Policja omówi nowe, coraz bardziej perfidne metody oszustów.


W ubiegłym tygodniu tylko jednego dnia, gdyńska Policja odebrała 5 sygnałów od mieszkańców ulicy Morskiej, gdzie oszuści podszywając się pod wnuczków próbowali wyłudzić pieniądze. Część z nich zmodyfikowała metody. Po pewnym czasie od telefonu „wnuczka” dzwoni kolejna osoba, która podszywa się pod oficera CBŚ – rozmówca informuje, że udało się namierzyć złodziei, ale żeby móc ich złapać, trzeba przelać na wskazane konto bankowe żądaną sumę, którą CBŚ oczywiście zwróci po zatrzymaniu przestępców. Policja przestrzega, że nigdy nie posługuje się takimi metodami i apeluje o zwiększoną czujność.

 
Dlatego podczas spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące oszustw popełnianych między innymi metodą „na wnuczka”, a także zagrożeniom włamaniami i kradzieżami na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Do udziału w debacie, oprócz gdyńskich seniorów i działkowców, którzy są bezpośrednimi adresatami spotkania zaproszone są także ich najbliżsi. 

 
Grono ekspertów, wśród których znajdą się przedstawiciele gdyńskiej Policji, Akademii Marynarki Wojennej, Prokuratury Rejonowej, Straży Pożarnej oraz duchowieństwa przedstawią wiele cennych porad i wskazówek dotyczących zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym, będą prezentować metody zabezpieczania mienia przed kradzieżami i włamaniami oraz udzielą informacji gdzie poszkodowani mogą szukać pomocy. 

 

 

 

 

 

 

Foto: wirtualnyhel.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy