Ułóż „Hymn Kibica”, kibicuj na meczu otwarcia

We wrześniu 2011 roku rozpoczęła się VI edycja programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.  W związku z tegorocznym turniejem Euro 2012, program propaguje także ideę fair play na boisku i wśród kibiców. 

Głównym celem projektu jest, poprzez organizowanie konkursów i inicjatyw dla najmłodszych, zwiększanie  poziomu świadomości odnośnie problemu przemocy szkolnej i zapobieganie jej.


– Naszym zasadniczym celem jest pokazanie, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszać podobnie jak w szkołach – mówi Anna Trzcińska, koordynator programu „Szkoła bez przemocy”. 

W związku z tym, przygotowano dla uczniów (i nie tylko) nowe konkursy, nawiązujące do idei kibicowania fair play, w tym konkurs na „Hymn Kibica”. Na czym on polega? Zadaniem jest opracowanie refrenu oraz trzech, czterech zwrotek tekstu (po 4-6 wersów każda). Treść hymnu powinna nawoływać do bezpiecznego kibicowania oraz nawiązywać do hasła „kibicuję fair play”, czyli idei przewodniej VI edycji Programu. W konkursie wziąć udział mogą uczniowie ze wszystkich polskich szkół, a do rywalizacji zgłaszają się oni jako zespoły (maksymalnie 14-osobowe). Grupę mogą tworzyć uczniowie zróżnicowani wiekowo, ale powinni być z jednej szkoły. W każdym zespole znaleźć musi się także lider (15 osoba w grupie). Liderem może być tylko osoba dorosła (rodzic lub nauczyciel), który reprezentuje swój zespół, zgłasza projekt hymnu i w razie zwycięstwa opiekuje się uczniami podczas meczu.

Aby zgłosić swój hymn do konkursu, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na poniższej stronie:
http://www.szkolabezprzemocy.pl/1499,formularzrejestracyjny?t=fa4b39d2214f23d1f3c8b8460931e0d4
Następnie należy zaakceptować regulamin, zapisać formularz i czekać na mailowe potwierdzenie zgłoszenia do konkursu.

Organizatorzy czekają na projekty jeszcze tylko do 24 stycznia, więc warto się pospieszyć bo nagrody są niezwykle atrakcyjne. Trzy najlepsze grupy, wraz z opiekunami pojadą do Warszawy na mecz otwarcia, który odbędzie się 29 lutego 2012. Poza tym, jeden z trzech zwycięskich hymnów uznany zostanie przez jury oficjalnym „Hymnem Kibica” VI edycji „Szkoły bez przemocy”.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej „Szkoły bez przemocy” do 1 lutego 2012 roku.

 

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy