Ukraina, Bułgaria, Grecja – co wybierasz?

Chętnie odwiedzasz nowe miejsca? Jesteś młody i pełny zapału?  Radzisz sobie z językiem angielskim? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, a dodatkowo masz ochotę na przeżycie niezapomnianej przygody, wolontariat europejski to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Centrum Współpracy Młodzieży ma dla Ciebie trzy oferty – może wśród nich znajdziesz coś dla siebie?


Wolontariat europejski na Ukrainie

Ukraiński Donieck zaprasza na trzy wakacyjne miesiące (od lipca do września) animatorów kultury dla najmłodszych. To propozycja dla otwartych, energicznych osób, dla których kontakt z dziećmi i młodzieżą nie jest niczym strasznym.

Zadania

 • prowadzenie różnego rodzaju warsztatów dla dzieci i młodzieży,
 • prowadzenie wspólnych zabaw, organizowanie czasu wolnego,
 • promowanie idei wielokulturowości, przybliżenie polskiej kultury,
 • proponowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu młodzieży z biedniejszych dzielnic miasta.
Koszty
 

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 80 euro/mies.) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu na i z Ukrainy. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz wypełniony formularz w języku angielskim (dostępny na stronie www.cwm.org.pl) najpóźniej do 31.03.2013r. Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl).

 

Wolontariat europejski w Grecji

A może pół roku w słonecznej Grecji? Możesz wyjechać już w lipcu i pracować w biurze organizacji Orfeas w Xylokastro-Evrostini i Velo-Vocha. To propozycja dla kreatywnych osób, które chcą nie tylko podszkolić umiejętności językowe, ale także zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

 

Zadania

 • Praca biurowa – pomoc w koordynacji Wolontariatu Europejskiego – m.in. wsparcie wolontariuszy na Wolontariacie Europejskim, udzielanie im informacji, pomoc
  w przygotowaniu greckich wolontariuszy wyjeżdżających za granicę i wolontariuszy zagranicznych goszczonych w Grecji oraz prowadzenie biura informacyjnego dla młodzieży,
 • Praca dziennikarska – redakcja strony internetowej organizacji w j. angielskim, kontakt z mediami, przeprowadzanie wywiadów z wolontariuszami, tworzenie materiałów informacyjnych i promocyjnych nt. Wolontariatu Europejskiego i innych działań realizowanych przez organizację,
 • Aktywizacja lokalnej młodzieży – pomoc w organizacji imprez kulturalnych, wystaw, prezentacji i zajęć w szkołach mających na celu promocję idei wolontariatu i integrację międzykulturową.

Koszty

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 95 EU/miesiąc) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Grecji. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny, w języku angielskim najpóźniej do 31.03.2013r. Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl).


Wolontariat europejski w Bułgarii

Jeśli interesujesz się kinem i chcesz dzielić się swoją pasją z innymi, sześć miesięcy spędzone w Bułgarii (15 maja 2013 – 15 listopada 2013) okaże się strzałem w dziesiątkę. Wolontariusz pomoże w realizacji projektu kina objazdowego, przeprowadzającego projekcje w miasteczkach i wsiach regionu sliwenskiego. Integracja społeczności lokalnej oraz promowanie alternatywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu to główne zadania Programu.

Zadania

 • pomoc w stworzeniu bazy filmów, które potem zostaną wykorzystane podczas przeglądów filmowych,
 • planowanie i realizacja zajęć artystycznych, sportowych, integracyjnych dla dzieci
  i mieszkańców wsi i małych miejscowości, które będą realizowane w czasie wizyt w danych miejscach. Celem zajęć będzie aktywizacja lokalnej społeczności, promowanie zdrowego trybu życia i tolerancji. Wolontariusz/ka będzie mieć także szansę na wdrażanie w życie własnych pomysłów w zakresie działań realizowanych przez organizację
 • zbieranie materiałów z życia codziennego mieszkańców regionu
 • współtworzenie filmowego klubu dyskusyjnego w Sliwen
Koszty
 

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 65 euro/mies.) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusz/ka opłaca jedynie 10% kosztów transportu do i z Bułgarii. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem, list motywacyjny oraz krótką recenzję/opis ulubionego filmu (co najmniej na 1 stronę A4) w języku angielskim najpóźniej  do 28.02.2013r. Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl).

 

 

Małgorzata Więcław

 

 

 

 

 

Foto: Craig Heimburger

Projekt i wykonanie: Mehowmy