Uczniowie gdańskiej „ósemki” produkują kosmetyki i zdobywają za nie nagrody

W tegorocznej edycji konkursu Produkcik 2016 udział wzięło 307 miniprzedsiębiorstw z całej Polski, a do ścisłego finału jury zakwalifikowało jedynie 20 zespołów.


Najlepsi, w tym  młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo „Drop of soap” z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN z Gdańska, wzięli udział w trwającym dwa dni finale.


Młodzi przedsiębiorcy podczas ostatecznego starcia starali się przekonać komisje konkursowe do swoich projektów, oraz nawiązywać cenne relacje z przedstawicielami świata biznesu. Podczas finałów uczniowie wykazywali się zdolnościami prezentacyjnymi, umiejętnością przygotowania raportu oraz skutecznym marketingiem.


Uczniowie z gdańskiej „ósemki” – Agata Flisikowska, Alicja Kowacz, Małgorzata Wylot i Nikodem Kaim zajęli II miejsce, oferując naturalne kosmetyki własnej produkcji. Opiekunem miniprzedsiębiorstwa „Drop of soap”  był nauczyciel z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Tadeusz Chądzyński.


W konkursie Produkcik mogą wziąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych realizujących program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. 


Jest to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę. Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Foto: facebook.com/dropofsoap

Projekt i wykonanie: Mehowmy