Uczą jak bezpiecznie korzystać z internetu

Akcja edukacyjna realizowana pod hasłem Sieciaki na wakacjach, której inicjatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, już 16 i 17 lipca, zawita do województwa pomorskiego.


Organizatorzy zapraszają rodziców i dzieci do wzięcia udziału w dwóch piknikach: 16 lipca, w Gdańsku, w Parku Regana oraz 17 lipca, w Starogardzie Gdańskim na rynku. Celem akcji jest edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.


Sieciaki na wakacjach to seria pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange.


W trakcie pikników dzieci uczą się, jak unikać zagrożeń w internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz dowiadują się, jak chronić swoją prywatność, a także, jakie zagrożenia mogą nieść za sobą internetowe znajomości. Pikniki edukacyjne, w ramach akcji Sieciaki na wakacjach, są organizowane od 2006 roku. Do tej pory, w corocznej, ogólnopolskiej akcji piknikowej poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z internetu, wzięło udział ponad 100 tysięcy dzieci – młodych internautów.

Projekt i wykonanie: Mehowmy