Tygrysek ruszył w miasto

Pogoda w niedzielny poranek 8 lipca nie zachęcała do wyjścia z domu, ale Tygrys Teodor ma najwyraźniej sobie tylko znane sposoby zapewnienia ładnej pogody, bo od godz. 11.00 o deszczu nie było już mowy i z każdą chwilą pojawiało się coraz więcej słońca. A wraz ze słońcem, na plac zabaw przy Klubie Piastuś, na gdańskim Przymorzu, przybywało coraz więcej dzieci. Tak więc można było oficjalnie rozpocząć tygryskowe igrzyska.

Były zarówno konkurencje sportowe – jak na rok EURO i rok olimpijski przystało, jak również konkursy plastyczne oraz quizy. Wśród rywalizacji sportowych największą popularnością cieszył się konkurs rzutów karnych i choć Teodor w bramce walczył jak prawdziwy lew, a raczej tygrys, to dał się pokonać niejednemu młodemu piłkarzowi.

Bardzo długa kolejka ustawiła się również do stanowiska malowania buziek. Największą popularnością cieszył się „makijaż” na tygryska, ale niektórzy w ramach niekończącej się fascynacji Euro 2012 zamawiali flagi narodowe drużyn.

Poniżej zamieszczamy harmonogram kolejnych festynów. Miejsca organizacji zabaw mogą jednak ulec zmianie. Aktualne informacje o festynach można śledzić na stronie: www.gpec.gda.pl oraz na plakatach, które będą rozwieszane w dzielnicach, w których odbywać się będą imprezy.

22.07.2012     Siedlce, Kartuska/Ciasna
29.07.2012     Suchanino, Kamieńskiego 9
05.08.2012     Brzeźno, Dunikowskiego 9
12.08.2012     Zakoniczyn, Jeleniogórska 31
19.08.2012     Wrzeszcz-Strzyża, Plac Gen. Maczka
26.08.2012     Przymorze, Dąbrowszczaków – Kraina Zabawy

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy