Twoje 15 minut na scenie

Masz maksymalnie 15 minut na scenie i nie wolno Ci zrobić nikomu krzywdy – to jedyne dwie zasady jakie obowiązują podczas Teatrzyku Bezwstydnego, który, już po raz piętnasty, organizowany jest w Centrum Kultury w Gdyni.


-Idea Teatrzyku Bezwstydnego została zapożyczona ze Stanów Zjednoczonych. U jej podstaw leży przekonanie, że wielu z nas z chęcią spróbowałoby swoich sił na scenie, ale najczęściej nie ma ku temu ani okazji, ani miejsca. Teatrzyk Bezwstydny właśnie jest tym miejscem. Tutaj niepotrzebne jest żadne doświadczenie bądź dyplom – wystarczy chęć. Jeśli jest coś, co chcesz zaprezentować szerszemu gronu – zrób to! – zachęcają na witrynie Centrum Kultury w Gdyni, organizatorzy.


Najbliższe spotkanie w ramach Teatrzyku Bezwstydnego odbędzie się 6 marca o godzinie 20.30. Do tej pory w ramach Teatrzyku na scenie CK w Gdyni (ul. Łowicka 51) można było zobaczyć m.in. monodramy, improwizacje, stand-up oraz recitale. Byli tacy, co grali na łyżkach i tacy, co grali na gitarze czy saksofonie. Nie ważne co ma się do pokazania, ważne żeby wyjść na scenę i zająć choć pół minuty uwagi widowni.


Chęć wystąpienia w Teatrzyku Bezwstydnym należy zgłosić organizatorom najpóźniej 15 minut przed jego rozpoczęciem. Mile widziani są również goście, którzy choć nie występują na scenie, tworzą przyjazną, dla odważnych performerów, widownię. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

 

 

Foto: materiały CKG

Projekt i wykonanie: Mehowmy