Twoja twarz na okładce Newsweeka

Zorganizowałeś sąsiedzkiego grilla? A może dzięki Tobie załatali dziurę w chodniku? Zawsze chętnie pomagasz i jesteś życzliwy dla innych? To jesteś idealnym kandydatem na Społecznika Roku.

 

Tygodnik Newsweek Polska właśnie ogłosił konkurs na tytuł Społecznika Roku. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy chętnie i skutecznie działają w swojej okolicy. Chodzi o to, żeby pokazać takie osoby, które starają się znaleźć konkretny problem i rozwiązać go w swoim otoczeniu. Może to być coś zupełnie prostego np. zadbanie o wygląd swojego osiedla, tak aby wszystkim mieszkańcom żyło się przyjemniej.

 

Mogą to również być osoby, które organizują coś ciekawego w swojej okolicy – piknik sąsiedzki, festyn lub wakacyjne osiedlowe kino pod gwiazdami. Pomysły mogą być banalne, ale jeśli tylko zmieniają otoczenie, w którym mieszkasz i żyjesz na co dzień, to zasługujesz na miano Społecznika Roku.

 

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda – obszerny artykuł w ogólnopolskim tygodniku Newsweek, opisujący sylwetkę osoby wraz z jej działalnością.

 

Do konkursu można zgłosić się samemu lub taką osobę może wskazać fundacja, stowarzyszenie czy nawet szkoła. Wniosek zgłoszeniowy i regulamin można pobrać ze strony Akademii Rozwoju Filantropii http://www.filantropia.org.pl/pl/content/index/read/id/648/title/spolecznik_roku.html. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 września na adres spolecznikroku@filantropia.org.pl.


Ola

Projekt i wykonanie: Mehowmy